Inne

"Ten pierwszy raz“. Impra u Szewca

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 marca 2013, 17:05
Autor: Mat. prasowe

"Ten pierwszy raz“. Impra u Szewca (Mat. prasowe)
\"Ten pierwszy raz“. Impra u Szewca (Mat. prasowe)

"Ten pierwszy raz“ rozpoczyna cykl spotkań improwizowanych opartych na zasadach Improv.. Pierwsze spotkanie w niedzielę 24 marca o godz. 19 w Pubie u Szewca (ul. Grodzka 18). Bilety po 7 zł.

Wykonawcami będą doświadczeni gracze improv, aktorzy, artyści, ciekawi ludzie. Na każdym spotkaniu artyści będą improwizować w obszarze jednego tematu, w teatralnym jam session. Z pomocą publiczności stworzone zostaną osoby, miejsca i historie.

W programie wystąpią:
Dariusz Jeż - zadebiutował w "Teatrze pod celą" w lubelskim Areszcie Śledczym w "Lizystracie" wg Arystofanesa wyreżyserowanej przez Łukasza Witt-Michałowskiego. Zagrał jedną z głównych ról w spektaklu "Ostatni taki ojciec", zdobywając wraz z całą obsadą i twórcami główną nagrodę w XV Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. W ramach Sceny InVitro powstał spektakl na podstawie jego wspomnień, w którym zagrał także jedną z ról - "Zły".

Remigiusz Jankowski - Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie w 2004. Role teatralne m.in. w: "Villa dei Misteri", "Niepoprawni", "Wszystko będzie dobrze", "Pan Tadeusz" oraz "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie". Współpracuje z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich przy tym teatrze współtworzył "Zabawę" na podstawie Mrożka..

Radosław Misztal - Improv Teatr " No Potatoes“. Teatr Swoją premierę miał podczas Nocy Kultury 2008
w Klubie Cax Mafe, prapremierę w lipcu 2008 w audycji Freak prowadzonej przez red. Józefa Szopińskiego w PR Lublin. Od Września 2008 roku można nas oglądać i słuchać w Klubie Cax Mafe w Lublinie.

Łukasz Jemioła – muzyk, autor tekstów. Szczególnie bliskie są mu takie gatunki, jak- blues, folk, piosenka autorska i przedwojenna, oraz technika gry gitarowej zwana fingerpicking. Nagrody:I nagroda i nagroda dziennikarzy 45. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, 2009 I nagroda i nagroda publiczności na Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Autorską OSPA, Ostrołęka 2009 Grand Prix międzynarodowego festiwalu piosenki autorskiej w Żytomierzu na Ukrainie II nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej, Rybnik 2009 i wiele innych.

Przygotowanie i prowadzenie wieczoru:
Arkadiusz Ziętek - twórca teatralny urodzony w Lublinie. Wieloletni kierownik artystyczny stowarzyszenia Interkunst e.V. w Berlinie. Jako reżyser, aktor, trener, scenarzysta angażuje się w projekty dotyczące problemów społecznych. W 2007 roku razem z Mike'iem Hughes'em (Uncalled for) poprowadził jeden z pierwszych w Polsce warsztatów impro, który był ważnym impulsem do dynamicznego rozwoju tego gatunku w naszym kraju.

Przemysław Buksiński - aktor dramatu - ( egzamin eksternistyczny ZASP 2012), absolwent Animacji Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi zajęcia z Warsztatów Teatralnych na Wydziale Pedagogiki i Psychologii (AiMK) UMCS, Warsztaty Teatralne w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie oraz Warsztaty Improwizacji Teatralnej w całym kraju. Twórca grupy improwizacji teatralnej "No Potatoes".
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna