Inne

W Chatce Żaka: Promocja książki Rokosza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 czerwca 2010, 04:49

Książka Tomasza Rokosza zatytułowana "Od folkloru do folku” będzie promowana w czwartek (10.06) w ACK UMCS "Chatka Żaka”.

"Rozprawę Tomasza Rokosza należy uznać za jedną z najsolidniejszych, najlepiej udokumentowanych prac o polskim folkloryzmie kilku ostatnich dziesięcioleci. Autor nie podąża wytartym już poznawczo tropem refleksji nad folkloryzmem, który miałby być degradacją wartości folkloru” – pisze o książce Roch Sulima.

Wybitny kulturoznawca, historyk kultury, antropolog kulturowy i folklorysta kontynuuje: "Rokosz nie powtarza sporów o jego wykładnie ideologiczne oraz socjologiczne charakterystyki, ale wypracowuje własną metodę badań, którą określiłbym mianem tekstologii folkloryzmu i w znacznie mniejszym zakresie – muzykologii folkloryzmu”.

Podczas czwartkowego spotkania, organizowanego przez Pismo Folkowe "Gadki z Chatki”, Tomasz Rokosz opowie o pracy nad książką i o swojej fascynacji muzyką ludową.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Kościuk, a głos zabiorą między innymi prof. Jerzy Bartmiński, prof. Jan Adamowski i Marcin Czyż – redaktor naczelny czasopisma.

Zaplanowany jest także krótki występ Orkiestry św. Mikołaja.

Początek o godz. 16. Adres: ul. Radziszewskiego 16.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna