Inne

W Domu Kultury LSM: Z Wacem o genealogii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 marca 2010, 10:39

Spotkanie z bibliofilem i genealogiem Stanisławem Wacem odbędzie się w czwartek (11.03) w Galerii Sztuki Domu Kultury LSM.

Temat spotkania to "Poznaj korzenie swojego rodu. Bibliofilska przygoda z genealogią”.

Stanisław Wac – rocznik 1939 – z wykształcenia jest technikiem elektroenergetykiem i w tym zawodzie przepracował 45 lat. Zagadnieniami genealogii zajął się po przejściu w 1999 roku na emeryturę, początkowo drzewem genealogicznym rodziny Waców i Hereciów.

Jego zainteresowania bibliofilstwem i genealogią stały się tematem m.in. wywiadów prasowych ("Zapach starej książki”, dziennik "Extra-Lublin” z 15 września 2005 roku, "Elektroenergetyk na tropie dawnej książki”, "Moje Miasto Lublin” z 21 sierpnia 2008 roku) i reportaży radiowych Katarzyny Michalak z Polskiego Radia Lublin ("Drzewo rodzinne” z 1 kwietnia 2006 roku, "Głód książkowy” emitowany 30 kwietnia 2006 roku).

Sam też jest autorem wspomnień na te tematy pt. "Książka jak zapach wiejskiego chleba” w publikacji Lubelskiego Towarzystwa Miłośników Książki zatytułowanej "Ogród Białego Kruka II” (Lublin 2005) oraz scenariusza czterogodzinnego filmu-reportażu rodzinnego pt. "Gardzienice – nasza młodość” z 1981 roku.

Początek spotkania o godz. 18. Adres: ul. Wallenroda 4A.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna