Inne

W KUL: Noc Chwały na przełomie lat

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 grudnia 2009, 11:11

Niezwykły sylwester (31.12) odbędzie się w auli im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

W tańcu, przy muzyce i z posiłkiem, ale też z modlitwą, eucharystią i błogosławieństwem kapłańskim można będzie pożegnać stary i powitać nowy rok na imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie Kobiet Katolickich "Magnificat” i Stowarzyszenie Artystyczne "GR”. Będzie też toast – dla Jezusa.

Jedną z najsympatyczniejszych tradycji nowego stulecia w Lublinie są doroczne Koncerty Chwały na placu Litewskim w Boże Ciało. Organizują je Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i Stowarzyszenie Artystyczne "GR” zespołu Gospel Rain, który też w nich występuje obok licznych gości. Przez kilka godzin na głównym placu miasta rozbrzmiewają dynamiczne i radosne pieśni uwielbienia ku chwale Pana. Często w odważnych aranżacjach łączących elementy gospelu, hip-hopu i gitarowego rocka.

Teraz lubelscy gospelowcy do spółki z kobietami z Magnificatu postanowili zainicjować kolejną ciekawą tradycję – sylwestrowe imprezy pod hasłem Noc Chwały na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. To oczywiście propozycja dla tych, którzy chcą przeżyć przełom lat na sposób religijny.

Głównymi pozycjami programu wedle organizatorów wydarzenia są eucharystia, koncert Gospel Rain i posiłek przy wspólnym stole. O północy będzie wspólna modlitwa i uroczysty toast dla Jezusa z szampanem. Zapowiadane jest również indywidualne błogosławieństwo kapłańskie.

Zaplanowano także seans filmowy. Będzie można potańczyć. Nie zabraknie muzyki. Specjalny koncert da zespół Gospel Rain. Grzegorz Głuch i S-ka wykonają znane fanom pieśni, ale też materiał z przygotowywanego właśnie albumu i nową autorską kolędę zatytułowaną "Jak w oku łza”.

Impreza w auli im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego wystartuje o godz. 19. Przygotowano miejsce dla około 600 osób. Organizatorzy zapraszają zarówno osoby dorosłe, młodzież, jak i dzieci.

Bilety – po 85 zł – można kupić w księgarniach Fides (ul. Narutowicza 6) i Exodus (ul. Wyszyńskiego 1). Więcej informacji pod numerem (501) 65 43 60.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna