Inne

W Lublinie o ukraińskich wyborach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 stycznia 2010, 13:11

Zainteresowani życiem społeczno-politycznym na Ukrainie powinni spędzić czwartkowy (7.01) wieczór w lubelskich Warsztatach Kultury.

Tu o godz. 18.30 rozpocznie się już trzecie ze Spotkań Kultury Enter, organizowanych przez redagowany w Lublinie internetowy miesięcznik wymiany idei Kultura Enter.

Gośćmi Pawła Laufra, prowadzącego dział wschodni miesięcznika, będą tym razem Mykoła Riabczuk i Tomasz Kapuśniak.

Mykoła Riabczuk (rocznik 1953) jest jednym z najbardziej znaczących intelektualistów ukraińskich, jednym z najważniejszych ukraińskich publicystów i komentatorów życia społeczno-politycznego. Jest też poetą. Napisał m.in. cykl wierszy związanych z Pomarańczową Rewolucją. Był współzałożycielem opiniotwórczego kijowskiego miesięcznika "Krytyka”.

W 1999 roku otrzymał nagrodę Fundacji Polcul za działanie na rzecz dobrych stosunków ukraińsko-polskich, a w 2002 został laureatem polsko-ukraińskiej Nagrody Pojednania.

Tomasz Kapuśniak (rocznik 1979) jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, specjalizującym się w stosunkach międzynarodowych. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Europy Środkowo-Wschodniej w Lublinie. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół stosunków międzynarodowych na obszarze WNP oraz polityki wschodniej Unii Europejskiej.

Wiele swoich publikacji poświęcił Ukrainie, np. "Ukraina jako obszar wpływów międzynarodowych po zimnej wojnie" (Warszawa-Lublin 2008), "Wpływ Federacji Rosyjskiej na Ukrainę: instrumenty polityczne i ekonomiczne” (Lublin 2007) i "Potencjalne kierunki współpracy Ukrainy z Sojuszem Północnoatlantyckim" (wspólnie z Jaropołkiem Tymkiwem, Lublin 2008).

Riabczuk i Kapuśniak będą rozmawiać o sytuacji na Ukrainie pięć lat po Pomarańczowej Rewolucji i zarazem w przeddzień wyborów prezydenckich, zaplanowanych na 17 stycznia. Spotkanie jest zatytułowane "Ukraiński Wybór i ukraińskie wybory: czego warto i czego nie warto oczekiwać?”.

Warsztaty Kultury mieszczą się przy ul. Popiełuszki 5.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna