Inne

W MBP: Gołębiowski i Marcinkowska-Schmidt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 czerwca 2010, 10:44

Artur Gołębiowski i Ewa Marcinkowska-Schmidt zagoszczą we wtorek (8.06) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie.

Artur Gołębiowski to artysta ilustrator. Jest autorem ilustracji do około 100 książek dla dzieci i młodzieży. Ilustrował bajki, książki popularno-naukowe, fantastykę, klasykę literatury polskiej i światowej. Zajmuje się również malarstwem. W 1994 otrzymał Nagrodę Główną w ogólnopolskim konkursie malarskim "50 lat Powstania Warszawskiego”. Współpracuje także z agencjami reklamowymi w Warszawie.

Gołębiowski współpracował z pismami dla dzieci i młodzieży "Miś”, "Świerszczyk”, "Płomyczek”, "Pentliczek”, "Ciuchcia”, z czasopismami "Zwierciadło”, "Pani Domu”, "Przegląd”, "Wprost”, "National Geographic” oraz z gazetami "Gazeta Wyborcza”, "Kurier Polski”. W latach 1994–1997 występował w programie telewizyjnym dla dzieci "Ciuchcia” jako Pan Malarz.

Ewa Marcinkowska-Schmidt to autorka książek dla dzieci. Opublikowała m.in. "W kącie ogrodu” (w 2006 r. książka ukazała się w Rosji), "Dzieci czarownicy”, "Zaczarowaną wędrówkę” (przetłumaczona na niemiecki i angielski), "Pazurem spisane” (tłum. ang.), "W Skalnym Królestwie”, "O koziołku, który chciał latać” (nominacja do nagrody IBBY Książka Roku 2007), "Zagubionego Bim Bama”, "Myszkę Rozrabiarę” i "Bajkę o kurce Złotopiórce, która chciała znosić białe jajka”.

Ewa Marcinkowska-Schmidt i Artur Gołębiowski współpracują ze sobą. Pochodzący z Kraśnika artysta zilustrował np. "Zagubionego Bim Bama”.

We wtorek ta para zagości w filii nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Braci Wieniawskich 5). O godz. 11 odbędzie się wernisaż wystawy Gołębiowskiego i spotkanie autorskie z Marcinkowską-Schmidt.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna