Inne

Warsztaty z twórczego myślenia o sztuce dla dzieci w Galerii Białej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 września 2013, 13:13

Fragment wystawy "Nieznośna lekkość bieli" w Galerii Białej (Paweł Buczkowski)
Fragment wystawy \"Nieznośna lekkość bieli\" w Galerii Białej (Paweł Buczkowski)

Wraz z otwarciem nowej siedziby Galerii Białej rozpoczyna się program edukacyjny, towarzyszący każdej wystawie. Jego istotą są niekonwencjonalne warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym, przybliżające tematykę związaną ze sztuką, pracą artystów i kuratorów oraz funkcjonowaniem współczesnej galerii sztuki.

Podczas warsztatów odpowiedzą na pytania, kim jest nowoczesny artysta, jaką rolę w jego pracy odgrywają wyobraźnia, doświadczenie i obserwacje dotyczące otaczającego nas świata. Każdy z uczestników będzie miał szansę wcielić się w rolę twórcy, wejść w jego magiczny świat i stworzyć własne dzieło sztuki.
Proponowane zajęcia nie będą typowymi warsztatami plastycznymi, lecz w sposób nieszablonowy pobudzą wyobraźnię uczestników oraz ich zdolność abstrakcyjnego myślenia.

Pierwszy cykl zajęć towarzyszy wystawie "Nieznośna lekkość bieli”, w której biorą udział Sławomir Brzoska, Jan Gryka, Hege Lonne oraz Ked Olszewski. Uczestnicy warsztatów będą podążać śladami artystów, zgłębiając tajemnice bieli w ich pracach. Przeanalizują materiały, z których zostały wykonane dzieła, a następnie sami spróbują zmierzyć się z ich magiczną materią.

Na warsztaty organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 8-14 lat, w następujących terminach: 28.09 (sobota), 5.10 (sobota), 12.10 (sobota) i 20.10 (niedziela).

Czas trwania zajęć (1 grupa): 90 min. Zajęcia będą odbywać się w podanych terminach w dwóch grupach wiekowych: 13.00 – 14.30 (dzieci w wieku 8-11 lat), 15.00 – 16.30 (dzieci w wieku 12-14 lat).

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Galeria zapewnia wszystkie niezbędne materiały. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Zapisy drogą e-mailową pod adresem: j.kondrat81@wp.pl.

Warsztaty przygotowuje i poprowadzi Justyna Kondrat.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna