Inne

Weekendowe Spacery Herstoryczne w Lublinie

Dodano: 14 lipca 2017, 18:15
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Szlaki Herstoryczne i Fundacja HerStory zapraszają na kolejne weekendowe spacery społeczno-kulturalne, których celem jest odzyskiwanie przestrzeni historycznej dla kobiecych bohaterek kultury.

W sobotę, 15 lipca o godz. 10 odbędzie się Żydowski Lubelski Spacer Herstoryczny, który wyruszy spod Hotelu Europa na Krakowskim Przedmieściu. Będzie to spotkanie z biografiami i herstoriami mieszkanek Lublina żydowskiego pochodzenia. Bohaterkami spaceru będą Krystyna Modrzewska (naukowczyni, antropolożka, pisarka, Żydówka, transseksualistka), Anna Langfus (francuska pisarka, z pochodzenia polska Żydówka, laureatka Nagrody Goncourtów), Bela Szpiro –Nissenbaum (polityczka, społeczniczka działaczka oświatowa).

Z kolei w niedzielę, 16 lipca o godz. 10 zaingurowany zostanie nowy szlak herstoryczny dotyczący lubelskich przedwojennych działaczek społecznych i politycznych. Spacer wyruszy z ul. Szkolnej 16.

- Herstoria to nie tylko akt dopisania rozdziału o kobietach w historii powszechnej, ale przede wszystkim akt ideowy, wyrastający z przekonania o możliwości emancypacji jednostki czy grupy, gest otwarcia na przeszłość i osadzenia w teraźniejszości wszystkich tych, których miejsce w historii było na marginesie - twierdzą organizatorzy.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna