Inne

Wernisaż wystawy ikon "Źródła"

Dodano: 23 czerwca 2017, 17:55
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

W niedzielę, 25 czerwca o godz. 11 w Lubelskiej Cerkwi pw. Narodzenia NMP (al. Warszawska 82) odbędzie się wernisaż wystawy ikon pt. "Źródła". Otwarcie ekspozycji poprzedzi uroczysta Liturgia o godz. 10.

Podczas wystawy zaprezentowane zostaną dzieła lwowskich ikonopisarzy. Motywem przewodnim prac będą symbole wody w kulturze chrześcijańskiej. Wszystkie ikony powstały podczas pleneru w Truskawcu.

Na wernisażu zostaną zaprezentowane prace 12 ikonopisarzy, które można podzielić na kilka grup tematycznych: tematyka Starego i Nowego Testamentów, postacie Chrystusa i Bogurodzicy oraz sylwetki świętych. Oddzielną grupę tworzą postacie człowieka, stylistycznie oraz ikonograficznie wpisane w problematykę teologiczną ikonografii tradycyjnej.

- W wyniku wspólnej pracy, dyskusji, poszukiwań twórczych i duchowych, artystom udało się zwizualizować temat źródła i wody w połączonym kontekście kulturowym, duchowym, historycznym, a nawet lokalnym; od starotestamentowych proroków, apostołów, świętych, aż po duchowe poszukiwania człowieka współczesnego - piszą organizaotorzy.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Czytaj więcej o: wystawa wernisaż ikony
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna