Inne

Wieczne Czytanie w DDK Węglin

Dodano: 4 listopada 2016, 18:09
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

W sobotę, 26 listopada o godz. 17 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się kolejna odsłona cyklu "Wieczne Czytanie". Tym razem spotkanie będzie poświęcone twórczości Słonimskiego oraz Tuwima. Gościem, którym przeczyta utwory poetów, będzie Beata Fudalej.

- Skamandryci kojarzą się na ogół z klasycyzowaniem, postawą epigońską, nieoryginalnością i konwencjonalnością. Błąd! Okropny stereotyp! Nie ma drugiej grupy poetyckiej w XX-leciu, która byłaby tak twórcza na polu godzenia sprzecznych konwencji i przełamywania estetycznych barier. I to była ich wyjątkowo inwencyjna zdobycz, i o tym musimy pamiętać w roku 2016, w którym wielki bard nowoczesności Bob Dylan – zdecydowanie za późno – otrzymuje laury noblowskie - piszą organizatorzy wydarzenia.     

Utwory poetów, Tuwima i Słonimskiego, odczyta Beata Fudalej - absolwentka karakowskiej PWST, wieloletnia aktorka Teatru Starego w Krakowie. Na scenie stworzyła znakomite kreacje teatralne, grając u takich reżyserów, jak Jerzy Grzegorzewski, Jerzy Jarocki, Krystian Lupa, Jan Englert, Iwan Wyrypajew, Agnieszka Glińska, Piotr Cieplak. Obecnie w zespole Teatru Narodowego w Warszawie. Laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Artystka i człowiek o niezwykłym temperamencie oraz energii.

Wprowadzenie do spotkania przygotuje dr hab. Rafał Szczerbakiewicz. Bilety kosztują 5 i 10 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna