Inne

Wielki charytatywny festyn w Radawcu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 czerwca 2008, 16:21

Motocykliści na swych maszynach ustawią się w wielkie serce, a w niebo wzbiją się kolorowe balony. Początek festynu dziś, godz. 14.

Rock'n'rolla od serca zagra grupa Backbeat. A wszystko w ramach charytatywnej akcji "Wielkie Serce dla Małego Księcia”.

Na pomysł wielkiej dobroczynnej imprezy z motocyklistami w rolach głównych wpadł Kazimierz Rejmak z Kolegium Pracowników Służb Społecznych. - Dla Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie organizowano już koncerty i bale. A ja pomyślałem, że pora na coś, czego jeszcze nie było - mówi nauczyciel i działacz społeczny.

Rejmak wymyślił festyn, którego kulminacyjnym momentem będzie show motocyklowo-balonowy. Około godz. 18 na lotnisko zaczną się zjeżdżać harleyowcy i inni pasjonaci dwóch kółek, tworząc wokół dziesięciu balonów gotowych do lotu obrys wielkiego serca. Kiedy będzie on już zamknięty, zaimitują warkotem silników bicie serca. Wtedy w powietrze wzbiją się aerostaty.

- Liczymy na ponad tysiąc motocyklistów - mówi Leszek Mruk, prezes lubelskiego Harley Davidson Club. - Wysłaliśmy zaproszenia do wszystkich znanych nam klubów w kraju i za granicą. Chcemy ustanowić rekord Guinnessa, polegający na wyznaczeniu motocyklami maksymalnie dużego zarysu serca.

Festyn zacznie się o godz. 14. - To będzie impreza dla całych rodzin - zapowiada Mirosław Żydek, wójt gminy Konopnica, w której leży Radawiec. - Szczególnie duży nacisk położyliśmy na atrakcje dla najmłodszych. Dla nich uruchomimy całe wesołe miasteczko. Ich będzie zabawiał konkursami konferansjer. Dla nich wystąpi Dziecięca Orkiestra Dęta ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu. Im swój sprzęt i umiejętności zademonstrują strażacy i policjanci.

Lubelska kapela Backbeat przypomni starszym rockandrollowe przeboje ich młodości, a młodzież zaprosi do tańca. Także tanecznie, ale w stylu disco polo, zagra grupa Time. Będzie też pokaz tańca towarzyskiego.

Na rzecz hospicjum będą organizowane aukcje i zbiórki pieniędzy. - Proszę o szczodrość, bo cel jest szczytny: ukończenie budowy Domu im. Małego Księcia realizowanej przez lubelskie hospicjum - zachęca Kazimierz Rejmak.

Wokół lotniska rozstawione zostaną stoiska gastronomiczne. - Zapraszamy serdecznie do Radawca - mówi Mirosław Żydek. - Jedzenie i picie na miejscu. Samochody, motocykle i rowery będzie można zostawić na dużych parkingach, płatnych co łaska na rzecz hospicjum.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna