Inne

Wielokulturowo w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 maja 2009, 01:59

Przed nami jeszcze dwa dni drugiej edycji festiwalu Wielokulturowy Lublin (30-31.05).

- Historia Lublina i regionu lubelskiego jest pisana przeplatającymi się losami wielu narodów i wielu wyznań. Było i nadal jest to bogactwo, o którym nie wolno nam zapominać - mówią organizatorzy festiwalu, na którym prezentowane są kultury mniejszości narodowych i wyznaniowych.

Pomysłodawcami imprezy są pracownicy Działu Edukacji Kulturalnej Centrum Kultury w Lublinie. - Głównym celem, który przyświeca nam przy organizacji festiwalu, jest promowanie tolerancji i budowanie międzykulturowego dialogu poprzez działania edukacyjne i artystyczne - mówią.

Z sobotnich pozycji programu szczególnie polecamy korowód zespołów tanecznych (plac Łokietka - muszla koncertowa, godz. 14.30) i koncert "Nuty Narodów” (muszla koncertowa, godz. 16).

Warto zaliczyć też koncert spotkanie z ukraińską poetką Svitlaną Bakun (Trybunał Koronny, godz. 13) oraz pokaz Kjudo i wykład na temat kuchni japońskiej połączony z degustacją potraw (Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża”, godz. 17.30).

Z niedzielnego programu najciekawiej zapowiadają się Ceremonia Ofiarowania Lampek (Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża”, godz. 17), koncert muzyki żydowskiej (Jeszywas Chachmej Lublin, godz. 18) i koncert gospel Soul Connection (muszla koncertowa, godz. 20).

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna