Inne

Wykład prof. Antoniego Porczaka w Zachęcie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 listopada 2010, 13:02
Autor: KMo

W czwartek (4 listopada) o godz. 18.00, w Galerii Lipowa 13 Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych (budynek CH Plaza, wejście od ul. Obrońców Pokoju)

odbędzie się spotkanie z prof. Antonim Porczakiem w ramach projektu "atomy + bity”. Profesor Antoni Porczak wygłosi wykład "Interaktywność – Sztuka – Technologia” połączony z prezentacją.

Wiodącym tematem będzie analiza kategorii i problemów takich jak: interaktywność, software, interfejs, cyfrowość, hybrydyczność, komunikacja, a także dynamika dyskursu sztuki, widoczna w napięciu pomiędzy tym co analogowe, a tym co cyfrowe, pomiędzy linearnością, a interaktywnością.

Projekt "atomy + bity” jest projektem długofalowym i jego pomysłodawcy nie zakreślają terminu zakończenia.
A głównym przedmiotem zainteresowania są dwie wyraźne linie graniczne – pierwsza oddziela to, co uznajemy za realne, od tego co najchętniej – choć wciąż mało precyzyjnie – określamy mianem wirtualności. Druga to granica pomiędzy tym, co w kulturze linearne, a tym co w niej interaktywne.

Przecięcie obu linii to miejsce gdzie zderzają się ze sobą narracje kultury masowej i formy napędzających ją analogowych mass mediów i kultury uczestnictwa.
W tych miejscach, na skutek dialogowania, przenikania i konfliktu, nieustannie iskrzy się i sprzęga. Rodzą się tu formy i treści hybrydyczne, rekonstrukcjom i redefinicjom podlegają znaczenia, sensy i systemy wartości.

Właśnie te pograniczne procesy i opisujące je języki są w centrum projektu atomy+bity.
Organizatorem spotkania są Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Warsztaty Kultury w Lublinie.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna