Inne

Znicz dla Bohatera 2017

Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 29 października o godz. 11 rozpocznie się tegoroczna edycja organizowanej prze Okręg Lubelski ZŻ NSZ i Brygadę Lubelską ONR akcji Znicz dla Bohatera.

Uczestnicy projektu spotkają się o godz. 11  przy ul. Unickiej - przed główną bramą prowadzącą do kaplicy cmentarnej wejście od ul. gen. Władysława Andersa.

W ramach akcji m.in. wyczyszczone zostaną tablice wmurowane w kaplicę cmentarną. Uczestnicy odwiedzą mogiłę żołnierzy podziemia zbrojnego pomordowanych przez sowietów i rodzimych komunistów na Zamku Lubelskim, groby poprzednich prezesów Okręgu Lubelskiego ŻŻ NSZ, nekropolię przy ul. Lipowej oraz cmentarz przy Drodze Męczenników Majdanka.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w akcji i proszą o zabranie ze sobą materiałów do czyszczenia.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Czytaj więcej o: cmentarz akcja znicz dla bohatera
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 października 2017 o 15:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...chętnie wzięłabym udział w tej szlachetnej akcji, ale za każdym razem spotykając "patriotów" z ogolonymi głowami niekoniecznie zadbanych, głośnych i aroganckich czuję wielki dyskomfort! Ten patriotyzm na pokaz i w grupie jest po prostu prymitywny. Tych samych "patriotów" można zobaczyć wchodzących do Pizzerii lub innego kebaba, ale z uwagą omijających miejsca, gdzie serwuje się typowo polskie dania, jak chociażby pierogi lub schabowego! Śmieszne to i niezachęcające do jakichkolwiek z nimi kontaktów!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna