Kino

7 francuskich krótkich metraży na Paris Magic

  Edytuj ten wpis

Dla lubiących Paryż, dla uważających, że znają Paryż. Dla wybierających się do Paryża i tych stroniących od tego miasta. A każda opowieść trwa bardzo krótko (środa, 27.10).

W środę Kinoteatr Projekt zaprasza na krótkometrażową wycieczkę do stolicy Francji. To specjalny program złożony z najlepszych francuskich krótkich filmów nagradzanych w międzynarodowych konkursach.

– Dostaliśmy komplet tych filmów od fundacji Edukacji Kulturalnej "Ad Arte”, która organizuje Future Shorts. Teraz wybrała najlepsze ich zdaniem francuskie krótkie metraże. Łączy je Paryż, ale film "Les Williams” (którego akcja toczy się na weselu) na dobrą sprawę mógłby być nakręcony wszędzie – mówi Andrzej Rusin z Kinoteatru Projekt w Centrum Kultury, który organizuje środowy pokaz.

Organizator nie chce streszczać żadnego z francuskich tytułów. – Po co odbierać widzom radość puenty? Nikt tak jak Francuzi nie opowiada zwyczajnych historii. Trzeba zobaczyć jak rozwija się miłość chłopaka i dziewczyny, która jest portierką w jego hotelu, a później widzi ją siedzącą nad brzegiem basenu – wyjaśnia Rusin. – Mogę powiedzieć, dlaczego ich uczucie będzie trudne, ale lepiej to zobaczyć na ekranie. W całej malarskości i urodzie filmu.

Projekcja zaczyna się 27 października o godz. 18 w Art Studio w ACK Chatka Żaka. Bilety (po 6 i 8 zł) można kupować w kasie CK przy ul. Narutowicza 32, a w dniu seansu w Chatce Żaka na godzinę przed projekcją.
(agdy)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna