Kino

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych: "Sylvia Scarlett" w DDK Węglin

Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Sylvia Scarlett"
fot. kadr z filmu "Sylvia Scarlett"

W czwartek, 3 listopada o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się kolejna projekcja w ramach cyklu Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych. Tym razem zostanie wyświetlony film "Sylvia Scarlett" w reżyserii George'a Cukora.

Wdowiec Henry Scarlett musi uciekać z Francji do Anglii, aby uniknąć aresztowania. Razem z nim podąża córka Sylvia, która przebrana jest za chłopca, by nie zostali rozpoznani. W trakcie rejsu statkiem przyłącza się do nich uroczy Jimmy Monkley, a także seksowna pokojówka. Współpasażerowie nawet nie podejrzewają, że Sylvia jest dziewczyną.

- "Sylvia Scarlett" jest wczesną komedią romantyczną bazującą na czarze i komediowym talencie młodych jeszcze Katharine Hepburn i Cary Granta. Hepburn gra tutaj rolę chłopca i sukces filmowej przebieranki i podstępu opiera się w dużej mierze na genialnej transformacji Hepburn przez wizażystkę Mel Berns. Możliwość zagrania  łotrzykowskiej roli przez Cary Granta umożliwia używanie przez niego sławnego brytyjskiego Cockney akcent - pisze kurator cyklu  dr hab. Rafał Szczerbakiewicz.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna