Kino

DKF 16 czyli filmy od lutego do maja

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 stycznia 2012, 19:25
Autor: (agdy)

To jedyne miejsce w Lublinie, które pozwala zaplanować weekendy kilka miesięcy do przodu. DKF 16 działający w kinie ABC na Czechowie sprzedaje karnety na przegląd filmowy „Laterna magica”. Weekendowe projekcje zaczynają się 18 lutego a kończą 19 maja.

Przed kinomanami, którzy chodzą do osiedlowego kina by nadrobić zaległości albo zobaczyć filmy, których nigdzie indziej nie zobaczą spotkanie z między innymi: Bergmanem, Saurą, Scolą, Polańskim czy Dumałą. Będą nowości i obrazy dawnych mistrzów.

Warto już teraz kupić karnet na cały przegląd, bo do 18 lutego kosztuje on 85 złotych, a później drożeje do 100 zł. Karnety weekendowe będą w niezmiennej cenie 22 złotych.

W programie „Laterna magica” są dwa weekendy tematyczne w czasie których widz ma przyjemność zobaczenia dwóch filmów dziennie (o godz. 16 i o godz. 18). Seminarium marcowe (17 i 18 marca) poświęcone będzie adaptacjom filmowym. Tam takie tytuły jak „Rzeź”, „Wierny ogrodnik”, „Palacz zwłok”, „ Sceny z życia małżeńskiego” oraz dwie animacje Piotra Dumały „Łagodna” i „Zbrodnia i kara”.
Drugie seminarium kwietniowe (21 i 22 kwietnia) jest pod hasłem „synteza sztuk”. Zobaczymy „Wyjście przez sklep z pamiątkami”, „Flamenco, flamenco”, „Nawet deszcz”, „Bal”.

Przed widzami 19 projekcji, większość tytułów to pewniaki, ale jak zaznaczają organizatorzy kilka projekcji jest jeszcze w trakcie potwierdzania.

DKF 16 działa w kinie ABC w Domu Kultury na Czechowie (ul. Kiepury 5a).

PROGRAM

18 lutego - „Szpieg” (reż. Tomas Alfredson)

19 lutego - „Człowiek z Hawru (reż. Aki Kaurismaki)

25 lutego- „W ciemności” (reż. Agnieszka Holland)

3 marca- „Chodorkowski” (reż. Cyril Tuschi)

W programie na 10 marca zaplanowano projekcję „Róży” (reż. Wojciech Smarzowski) ale to jeszcze potwierdza organizatorzy.

24 marca-„Code blue” (reż. Urszula Antoniak)

Na 31 marca zaplanowano „Niebezpieczną metodę” (reż. David Cronenberg),

<14 kwietnia „Wymyk” (reż. Greg Zgliński)

28 kwietnia „Idy marcowe” (reż. George Clooney)

12 maja-„Pewnego razu w Anatolii” (reż. Nuri Ceylan)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna