Kino

Festiwal Dwa Brzegi także w Lublinie. Pokaz filmu "Ja, Daniel Blake"

Dodano: 26 lipca 2016, 13:43
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Ja, Daniel Blake"
fot. kadr z filmu "Ja, Daniel Blake"

Do tej pory Festiwal Dwa Brzegi obejmował Kazimierz Dolny, Janowiec nad Wisłą i ich okolice np. wioskę Męćmierz, otwierając przez to swój program na lokalną społeczność i kulturę. W tym roku po raz pierwszy zagości również w Lublinie.

Lubelska część festiwalu będzie obejmowała jeden seans filmowy z udziałem Dyrektor Artystycznej Dwóch Brzegów - Grażyną Torbicką. W niedzielę, 7 sierpnia o godz. 17 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (ul. Grottgera 2) zobaczymy przedpremierowo najnowszy film Kena Loacha - "Ja, Daniel Blake", czyli najlepszy obraz tegorocznego festiwalu w Cannes.

"Ja, Daniel Blake" to wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o rentę, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki.

Festiwal Dwa Brzegi charakteryzuje się niestandardowym podejściem do sztuki filmowej. Umożliwia łączenie twórcy z odbiorcą oraz filmu, literatury, muzyki i sztuk wizualnych, czyli wszystkich dyscyplin, z których czerpie X Muza. Konfrontacja różnych dziedzin sztuki pozwala na nieformalne kontakty odbiorców oraz artystów, zamiast prezentacji na czerwonym dywanie proponuje spotkania w kawiarni festiwalowej i bezpośredni kontakt z kinem oraz jego twórcami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jednak rejestracja na stronie internetowej: lcklubelskie.evenea.pl

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna