Kino

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 grudnia 2011, 13:04

We środę, 14 grudnia, o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej Warsztatów Kultury zobaczymy ekstrakt 38 najlepszych filmów i form jednominutowych.

Będzie to część dorocznej trasy po Polsce tego znanego i rozpoznawalnego festiwalu. Pokazy festiwalowe odwiedzą 30 miast w okresie listopad – grudzień 2011. Wstęp wolny.

To już szósta edycja Festiwal Filmów i Form Jednominutowych. W tegorocznym konkursie wzięła udział rekordowa jak dotąd liczba prac, bo aż 169 filmów. Decyzją Jury 38 prac znalazło się w finałowej selekcji. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: fabuła, forma i mini-dokument.

W składzie jednominutówkowego jury w tym roku znaleźli się: Jarek Czarnecki, Grażyna Świętochowska i Abelard Giza. Podczas pokazów festiwalowych zaprezentujemy finałową selekcję najlepszych jednominutówek z 2011 r.

Festiwal promuje film jako jedną z form artystycznej ekspresji i kształtuje nową przestrzeń do eksperymentowania z formą i obrazem w ujęciu filmu krótkometrażowego trwającego dokładnie 1 minutę. Skierowany jest zarówno do młodych twórców jaki i osób profesjonalnie zajmujących się filmem, a przede wszystkim artystów poszukujących sposobu na zaprezentowanie swojej twórczości, zamanifestowanie swojej obecności, którzy pragną nadać siłę treści własnego przekazu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna