Kino

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2011 (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lipca 2011, 09:43

<br />
Festiwal Dwa Brzegi ściąga do Kazimierza i Janowca tysiące fanów kina z całej Polski (PAWEŁ BUCZKOW

Festiwal Dwa Brzegi ściąga do Kazimierza i Janowca tysiące fanów kina z całej Polski (PAWEŁ BUCZKOW

Filmy, koncerty, wystawy i spotkania z gwiazdami. W najbliższą sobotę w Kazimierzu, Janowcu i Puławach zaczyna się piąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”.

– Jesteśmy już blisko zakończenia budowy miasteczka festiwalowego. Pocztą przychodzą ostatnie kopie filmów – zdradza Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna festiwalu.

Program filmowy tegorocznego festiwalu zapowiada się bardzo ciekawie. W sobotę na otwarcie zobaczymy „Chłopca na rowerze” w reżyserii braci Dardenne, film nagrodzony Grand Prix podczas Festiwalu w Cannes. Z kolei w niedzielę – film „Mama Africa” o śpiewaczce i działaczce walczącej z apartheidem. – Polecam oba filmy. Te tytuły to część z naszych nowości, które przywozimy specjalnie do Kazimierza – zachwala Grażyna Torbicka.

Podczas „Dwóch Brzegów” tradycyjnie będzie można zobaczyć także klasykę. W tym roku będzie to retrospektywa twórczości włoskiego reżysera Roberta Rosselliniego. – Jestem bardzo dumna, że uda nam się pokazać takie oblicze włoskiej kinematografii. Będzie to także swoisty pojedynek jego dwóch legendarnych aktorek Anny Magnani i Ingrid Bergman – mówi Torbicka.

W Kazimierzu zobaczymy też filmy polskiego neorealisty Andrzeja Kondratiuka. W sobotę podczas pierwszej prezentacji retrospektywy jego filmów odbędzie się także spotkanie z jego ulubioną aktorką, Katarzyną Figurą. W cyklu „I Bóg stworzył aktora” będzie można od podszewki zapoznać się z twórczością Zbigniewa Zamachowskiego, a z pewnością także z nim się spotkać i porozmawiać.

Festiwal to także wydarzenia muzyczne. W sobotę podczas koncertu otwarcia na Zamku w Janowcu po raz pierwszy w Polsce wystąpi Daniel Melingo, nazywany argentyńskim Tomem Waitsem. – W kulturze latynoamerykańskiej to postać kultowa – podkreśla Grażyna Torbicka.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi potrwa od 30 lipca do 7 sierpnia. Bilety na filmy już można kupować na stronie www.dwabrzegi.pl. Karnet do Dużego Namiotu złożony z 15 biletów kosztuje 195 zł. Pojedynczy bilet 15 zł.

Festiwal Dwa Brzegi 2011 PROGRAM
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
MAREK
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

MAREK
MAREK (6 sierpnia 2011 o 15:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
-----------TORBICKA---- juz sie znudzila i nie powinna-----PROWADZIC FESTIWALU.NIECH PROWADZI KTOS MLODSZY.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna