Kino

Festiwal Kina Offowego FILMOFFO w Opolu Lubelskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lutego 2011, 12:27
Autor: (mm)

Już podczas samego festiwalu zainaugurowana zostanie wystawa "Komeda – Polański” prezentująca orygi
Już podczas samego festiwalu zainaugurowana zostanie wystawa \"Komeda – Polański” prezentująca orygi

Wystawa plakatów z filmów Romana Polańskiego, spotkanie z reżyserem Xawerym Żuławskim i konkurs kina niezależnego – to tylko niektóre atrakcje festiwalu Filmoffo, który odbędzie się w piątek i sobotę (11 i 12 lutego).

Szósta edycja Festiwalu Kina Offowego FILMOFFO w Opolu Lubelskim rozpocznie się w piątek. Na otwarcie imprezy zobaczymy specjalny pokaz filmu pt. "Ale Granda” w reżyserii Quentina Carenzo. Dokument opowiada o pracy Moniki Brodki nad jej ostatnią płytą.

Już podczas samego festiwalu zainaugurowana zostanie wystawa "Komeda – Polański” prezentująca oryginalne plakaty do filmów Romana Polańskiego, do których muzykę skomponował Krzysztof Komeda.

Wystawa organizowana jest w partnerstwie z Muzeum Kinematografii w Łodzi i stanowi fragment większej muzealnej ekspozycji poświęconej w całości twórczości polskiego reżysera. Plakaty będzie można podziwiać jeszcze przez miesiąc po zakończeniu festiwalu w Muzeum Multimedialnym w Opolu Lubelskim.

W sobotę publiczność będzie miała okazję spotkać się jednym z najciekawszych polskich reżyserów młodego pokolenia, Xawerym Żuławskim, autorem filmów "Chaos” i "Wojna polsko-ruska”. Opowie on o swojej pracy, odpowie na pytania widzów i przybliży tajniki sztuki reżyserskiej.

Zobaczymy też pokazy specjalne, drugą odsłonę cyklu "Giganci Polskiego Offu” i główne wydarzenie imprezy, czyli konkurs kina niezależnego. Twórcy 12 filmów z całej Polski zmierzą się w walce o nagrodę przyznawaną przez festiwalowych widzów, czyli statuetkę Złotego Jeża Publiczności FILMOFFO.
Festiwal to nie tylko filmy, ale też dobra muzyka. W piątek wystąpi zespół Ścianka, a w sobotę zespół Pogodno.

PROGRAM:
piątek, 11 lutego
17 – Uroczyste otwarcie VI Festiwalu Kina Offowego FILMOFFO
17.20 – Film otwarcia "Ale granda” reż. Quentin Carenzo
18.15–19:45 – I blok konkursowy (89 min.): MC. Człowiek z winylu, reż. Bartosz Warwas, 315/420, reż. Wojciech Kuś, Spacer z przewodnikiem, reż. Maciej Cendrowski, Nędza, reż. Filip Rudnicki.
20.30 – Koncert zespołu Ścianka. Po koncercie afterparty – Śmierć Disco Sound(s)

sobota, 12 lutego
13–14.30 – Cykl Giganci Polskiego Off'u "8 w poziomie”
14.30–14.45 – przerwa
14.45–16.15 – Warsztaty reżyserii filmowej / Xawery Żuławski
16.15–16.30 – przerwa
16.30–17.50 – II blok konkursowy (81 min.): Dystopia, reż. Agata Graczyk, Marta Wiktorowicz, Jasełka, reż. Wojciech Tomczak, Barbakan, reż. Bartłomiej Żmuda, Kamień, reż. Wojciech Antosik.
18–19.15 – III blok konursowy (75 min.): Pyton w krainie czarów, reż. Piotr Hoang Ngoc, Basen, reż. Krzysztof Nowicki, Wielkanoc, reż. Leszek Hendzel, Wycieczka, reż. Bartosz Kruhlik, Pipeta, reż. Wojciech Sankiewicz, Rafał Sankiewicz, Ewa i Marcin, reż. Matej Bobrik.
20 – Koncert zespołu Pogodno. Po koncercie afterparty – Słabi Prezenterzy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna