Kino

Film w praktyce. Zapisy na warsztaty podczas Lubelskiego Festiwalu Filmowego

Dodano: 14 listopada 2017, 10:33
Autor: oprac.

Zanim zaczną się pokazy filmów prezentowanych w ramach Lubelskiego Festiwalu Filmowego pomyśl o warsztatach. Trwają zapisy na zajęcia i spotkania, które będą towarzyszyć wydarzeniu. Jest oferta dla dużych i małych.

Lubelski Festiwal Filmowy to impreza z historią, bo w poprzednich latach nazywała się Złote Mrówkojady. Organizatorzy trzymali 3607 filmów konkursowych - w tym 359 pełnometrażowych i 3248 krótkometrażowych. Do pokazów festiwalowych, które zaczynają się 24 listopada zakwalifikowało się 150 produkcji z 43 krajów. 73 z nich powalczą w 8 konkursach o statuetki Złotego Mrówkojada (nazwa nagrody nie ulega zmianie). Pozostałe zostaną zaprezentowane w nowych sekcjach. Program festiwalu zaczynającego się 23 listopad na stronie organizatora lff.lublin.pl.

Oprócz pokazów będą też warsztaty. Na niektóre trzeba się zapisywać! Wszystkie pokazy i wydarzenia - w Centrum Kultury.

• Do jutra do godz. 12 trzeba się zgłosić na warsztaty realizacji filmowej „ZANIM ZROBISZ UJĘCIE”. Od czego zacząć, jeśli chce się zrealizować swój krótkometrażowy film? Jakich narzędzi użyć i o czym trzeba pamiętać, by nakręcić film, który trafi do widzów? W ramach zajęć praktycznych zostaną omówione kwestie opracowywania pomysłu na scenariusz, budowania ekipy zdjęciowej, pracy z aktorem oraz technicznych możliwości i ograniczeń przy realizacji niskobudżetowych filmów. Uczestnicy warsztatów będą mogli pod opieką prowadzących zrealizować swoje pomysły w ramach KinoJadów Power 2017, które rozpoczynają się 23 listopada (https://kinokabaretpl.wordpress.com).

Warsztaty wyłącznie dla uczniów szkół średnich i studentów do 24 roku życia. Zajęcia w języku polskim. Uczestnicy zobowiązują się do udziału we wszystkich 4 dniach zajęć. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy - formularz rejestracyjny znajduje się pod linkiem: https://goo.gl/forms/bnpyutrcEFPj66Td2

Zajęcia: 19.11 – godz. 10-15 i 20.11-22.11 – godz. 18-21.

• Do 20 listopada do godz. 12 trzeba się zapisać na warsztaty z Filipem Drzewieckim „MYŚLEĆ JAK MONTAŻYSTA” które zaplanowano na 25 listopada w godz. 10-18.

Czym jest montaż filmowy? Co się dzieje od zakończenia zdjęć do pierwszego pokazu filmu? W ramach warsztatów omówione będą problemy montażu sceny i budowania narracji na przykładach filmowych. Warsztaty będą miały charakter otwartej dyskusji z uczestnikami. Filip Drzewiecki (absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi, członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów PSM) - podzieli się wiedzą i doświadczeniem, korzystając ze zrealizowanych przez siebie projektów.

Warsztaty wyłącznie dla uczniów szkół średnich i studentów do 24 roku życia. Zajęcia w języku polskim. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy – formularz rejestracyjny znajduje się pod linkiem: https://goo.gl/forms/6uCUUnOvMVIKfdFP2

• Z formularza rejestracyjnego trzeba skorzystać by przyjść z dziećmi na warsztaty dla rodzin „MAŁE MRÓWKOJADY”. Zajęcia będą 25 listopada. Dla dzieci 6+ w godz. 10-11.30; dla dzieci 12+ w godz. 12-14. Zostały one przygotowane specjalnie na potrzeby Lubelskiego Festiwalu Filmowego i dzielą się na dwa etapy. Pierwszy to seans filmowy. Zaprezentowane na nim zostaną zarówno nagrodzone, jak i nigdy nie pokazywane w Polsce produkcje dla dzieci i młodzieży. Po projekcji - warsztaty. Dla grupy wiekowej 6+ będą to działania ruchowe i plastyczne, dla grupy wiekowej 12+ zajęcia, na których będą dzielili się swoimi refleksami na temat obejrzanych filmów. Warsztaty poprowadzi Justyna Czarnota (pedagog teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży).

Zapisy: formularz rejestracyjny znajduje się pod linkiem: https://goo.gl/forms/8lS3LKBrg55fDpnm2

Czytaj więcej o: Lubelski Festiwal Filmowy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna