Kino

Filmowe Podlasie Atakuje! w Art Studio

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 marca 2010, 11:26

Kinoteatr Projekt zaprasza na czwartek (25.03) do Art Studio na lubelską edycję festiwalu Filmowe Podlasie Atakuje!

Filmowe Podlasie Atakuje! to przedsięwzięcie podlaskich filmowców amatorów i pracowników działu filmowego Białostockiego Ośrodka Kultury służące popularyzacji wszelkich odmian kina niezależnego z północno-wschodniej Polski.

W ramach tego ruchu organizowane są spotkania, warsztaty, pokazy i konkursowy festiwal. W pokazach prezentowane są filmy podlaskich poetów, dziennikarzy, studentów szkół artystycznych i filmowych, artystów plastyków oraz wykładowców szkół wyższych.

W dorocznym konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 rok życia i zajmują się tworzeniem niezależnych finansowo i ideowo filmów, cechuje je nieskrępowane schematami podejście do życia i twórczości filmowej oraz są związane z Podlasiem, tj. urodziły się na nim, mieszkają lub pracują na Podlasiu dłużej niż 2 lata.

Po konkursowych festiwalach, które odbywają się w październiku w Białymstoku, szefowie ruchu ruszają z pokazami filmów nagrodzonych i wyróżnionych. Prezentacje organizują nie tylko u siebie, ale także w różnych ośrodkach w całej Polsce.

W czwartek taki seans odbędzie się w Lublinie, w Art Studio w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka”.
Zostaną zaprezentowane filmy nagrodzone na FPA! 2009 ("Chleb” Ireneusza Prokopiuka, "eFTe radzi” Kasi Kijek i Przemka Adamskiego, "Problem w Owernii” Anouara Abou-Hilala, "Scar” Maćka Szupicy i Maćka Salamona) oraz obrazy wyróżnione ("Everytime” Kasi Kijek i Przemka Adamskiego, "Toposi – The Engineer” Krzyśka Kiziewicza).

Początek seansu o godz. 18. Adres: ul. Radziszewskiego 16.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna