Kino

Filmy Dobrze Zakręcone w DK Błonie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 listopada 2012, 11:39

Pokaz dla osób, które nie dostały się na festiwal Filmów Dobrze Zakręconych w Radio Lublin. 17-18.11 w Domu Kultury Błonie.

Kiedy: 17.-18.11.2012, godz. 18.00
Gdzie: Dom Kultury Błonie ul. Dragonów 2 (Czuby)
Wstęp wolny.

Na konkurs nadesłano ponad 100 filmów. Do Festiwalu Filmów Dobrze Zakręconych zakwalifikowało się 12 filmów produkcji polskiej oraz 18 filmów m.in z Hiszpanii, wielkiej Brytanii, Argentyny, Nowej Zelandii, Estonii i Iranu. Na festiwal przyjęto krótkie (do 20 min) filmy: fabuły, animacje, dokumenty. Sposób realizacji nie decydował o przyjęciu - filmy realizowano za pomocą kamery, aparatu fotograficznego, komórki, komputera, kredek.
Był jednak podstawowy warunek: filmy musiały być dobrze zakręcone!

W roku 2008, po kilku latach organizowania pokazów i festiwali filmowych Kinoteatr Projekt postanowił przeciwstawić się pewnemu zjawisku - wiele interesujących filmów, ze względu na swą "nietypowość", wychodzenie poza filmowe konwencje (lub próby kreowania nowych) nie przebijało się na festiwale i kończyło w szufladach autorów lub na portalach typu YouTube.

Z naszego doświadczenia wynika, że gdy te filmy przedostawały się do festiwalowych konkursów, publiczność przyjmowała je ciepło. I tak powstała idea Filmów Dobrze Zakręconych. Filmy pokazywane na tym Festiwalu to niezależne produkcje, nieszablonowe, bardziej lub mniej ”szalone”.

Prace przesyłali autorzy przekształcający swoje oryginalne pomysły w film, bez oglądania się na uświęcone prawidła gatunków, budżet i ograniczenia techniczne. Bywa, że nie byli ich nawet świadomi. To filmy powstałe nie „pod festiwale”, ale szczere, autentyczne i.. zakręcone! Taką mamy również publiczność - przed wszystkim poszukującą nowych wrażeń filmowych.

Festiwal odbył się w dniach 26 - 27. października w budynku Radia Lublin S.A. ul. Obrońców Pokoju 2.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna