Kino

Filmy z podlaskiego offu w Rozdrożach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 stycznia 2010, 19:43

Lubelskie Rozdroża zapraszają na czwartek (14.01) na pokaz najlepszych filmów z 7. konkursu akcji Filmowe Podlasie Atakuje!.

Filmowe Podlasie Atakuje! to przedsięwzięcie podlaskich filmowców amatorów i pracowników działu filmowego Białostockiego Ośrodka Kultury służące popularyzacji wszelkich odmian podlaskiego kina niezależnego.

W ramach tego ruchu organizowane są spotkania, warsztaty, pokazy i konkurs.

W pokazach prezentowane są filmy podlaskich poetów, dziennikarzy, studentów szkół artystycznych i filmowych, artystów plastyków oraz wykładowców szkół wyższych.

W dorocznym konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 rok życia i zajmują się tworzeniem niezależnych finansowo i ideowo filmów, cechuje je nieskrępowane schematami podejście do życia i twórczości filmowej oraz są związane z Podlasiem, tj. urodziły się na nim, mieszkają lub pracują na Podlasiu dłużej niż 2 lata.

Po konkursach, które odbywają się w październiku w Białymstoku, szefowie ruchu ruszają z pokazami filmów nagrodzonych i wyróżnionych. Prezentacje organizują nie tylko u siebie, ale także w różnych ośrodkach w całej Polsce.

W czwartek taki seans odbędzie się w Lublinie, w Ośrodku Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża”.

Pokazane zostaną m.in. obrazy "Chleb” Ireneusza Prokopiuka (Grand Prix), "eFTe radzi” Kasi Kijek i Przemka Adamskiego (I Nagroda i nagroda publiczności Złoty Golf), "Problem w Owernii” Anouara Abou-Hilala (II Nagroda), "The Scar” (wideo dla The Kings Of Caramel) Maćka Szupicy i Maćka Salamona (III Nagroda) oraz "Toposi – The Engineer” Krzyśka Kiziewicza (wyróżnienie).

Początek pokazu o godz. 19. Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 39.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna