Kino

„Jak to się robi” na zakończenie kwietnia w Miasto movie

Dodano: 25 kwietnia 2016, 19:29
Autor: Damian Drabik

fot. "Jak to się robi"
fot. "Jak to się robi"

Ostatni kwietniowy seans w ramach cyklu Miasto movie organizowanego w Warsztatach Kultury przebiegnie pod znakiem kina polskiego. W środę, 27 kwietnia o godz. 19 zobaczymy film „Jak to się robi” w reżyserii Andrzeja Kondratiuka.

W pociągu jadącym do Zakopanego spotyka się dwóch pasażerów - reżyser filmowy Kozłowski oraz literat Narożny. W czasie podróży obaj dochodzą do wniosku, że chcieliby wspólnie nakręcić film. Na miejscu zatrzymują się w domu pracy twórczej Muza, gdzie zamierzają napisać scenariusz oraz znaleźć odtwórczynię głównej roli. Ich wybór pada na jedną z wczasowiczek, a także na Alinę, kierowniczkę Muzy. Wkrótce między kandydatkami dochodzi do bójki. Tymczasem pisarz uwodzi miejscową dziewczynę i w ten sposób popada w konflikt z góralami...

 

- Ładunek zawartego w filmie komizmu słownego oraz sytuacyjnego (nierzadko mocno abstrakcyjnego), spokojnie wystarczyłby dla połowy dzisiejszych komedii i kabaretów. Zakopane, wraz ze swoim folklorem i anturażem, stanowi zaś doskonałe tło dla perypetii niewydarzonych bohaterów – piszą organizatorzy.

 

W filmie występują m.in.: Zdzisław Maklakiewicz, Jan Himilsbach, Emilia Krakowska i Halina Kowalska.

 

Wstęp wolny

Czytaj więcej o: kino Warsztaty Kultury Miasto movie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna