Kino

Jeszcze bardziej odjazdowe Future Shorts

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 czerwca 2009, 21:15

Dziesięć krótkometrażowych filmów z siedmiu państw, w tym aż cztery wideoklipy, złoży się na najnowszy pokaz z cyklu Future Shorts (23.06).

Najkrótszy szort trwa dwie minuty, a najdłuższy 24 minuty. Wszystkie są mocno zakręcone, większość jest bardzo nowatorska, a niektóre są trudne do sklasyfikowania.

Przegląd otworzy przygodowa belgijska krótkometrażówka "A Day in a Life”. Jej fabuła to szalony łańcuch zdarzeń z bankowymi rabusiami, kobietą wymagającą operacji oraz kieszonkowcem. Każdy ma własny powód i sposób zdobycia euro.
W podobnym klimacie utrzymany jest brytyjski obraz "Kings of London”.

Prześledzimy w nim losy dwóch braci, obu nazywanych Arystoteles. Starszy wpadnie w tarapaty z udziałem mafii. Młodszy pomoże mu wyprostować życie.

Przeciwieństwem tych fabuł jest izraelski obraz "Gong”, będący nieoficjalnym wideoklipem do piosenki islandzkiego zespołu Sigur Ros. Ta eksploracja korelacji pomiędzy kolorem a emocjami odpowiada na pytanie, co by było, gdyby barwy naszych uczuć były widzialne dla każdego.

Równie niebanalny jest północnoamerykański szort do numeru "Four Ton Mantis” Brazylijczyka Amona Tobina. W roli głównej pojawi się olbrzymia modliszka, która żywi się atrakcyjnymi kobietami.

Na koniec pokazu zostaną zaprezentowane trzy szorty polskiego twórcy Piotra Bosackiego. Wśród autorskiego wyboru oryginalnych animacji znajdzie się "Film o Kostuchu”, który został wyróżniony podczas Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych "Short Waves”.

Na czerwcową odsłonę Future Shorts zaprasza Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12. Początek o godz. 18. Bilety po 8 i 6 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna