Kino

Kino pod chmurką (repertuar na weekend)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lipca 2014, 17:00
Autor: am

Do końca wakacji w Lublinie, Puławach, Zwierzyńcu i kilkunastu innych miastach w Polsce na seanse pod chmurką zaprasza plenerowe Kino Perła.

Projekcje w browarze przy ul. Bernardyńskiej (Lublin), Porcie Marina (Puławy) i na dziedzińcu Browaru Zwierzyńcu rozpoczynają się po godz. 21. Wstęp jest wolny. Zamiast kinowych widzowie foteli dostają leżaki, a czasem też koce.

Seanse odbywają się pięć razy w tygodniu. W środy zobaczymy najlepsze dokumenty z festiwalu PlaneteDoc, w czwartki filmy muzyczne polecane przez krytyka Bartosza Żurawieckiego, a w soboty i niedziele filmowe arcydzieła wybrane przez Tomasza Raczka.

Dziś (11 lipca) na dużym ekranie „Dziennik zakrapiany rumem”, w sobotę (12 lipca) „Łowca jeleni”, a w niedzielę „Gracz” . Z kolei w przyszłym tygodniu zobaczymy dokument „Projekt Nim” (środa, 16 lipca), a w czwartek „Fortepian” (czwartek, 17 lipca).

Kino Perła to nie jedyna propozycja na filmowe seanse w plenerze. Kino pod chmurka organizują też Warsztaty Kultury. Projekcje pod hasłem „Miasto movie latem” w każdą wakacyjną środę na placu przed Teatrem im. Ch. H. Andersena. Start o godz. 21.30. I tak, 16 lipca - „Lektor”, 23 lipca - „Moon”, a 30 lipca - „Hana-bi”.

Na seanse z perspektywy leżaka Warsztaty Kultury zapraszają też mieszkańców Ponikwody. Na boisku przy Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej przy ul. Magnoliowej zobaczymy: „Elling” (17 lipca), „Słoneczne miasto” (24 lipca) i „Erratum” (31 lipca). Podobnie jak na Starym Mieście, projekcje rozpoczynają się o godz. 21, a pół godziny wcześniej pokazy filmów dla dzieci. Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna