Kino

Kino z Tektury: Countryman i Skin

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 stycznia 2011, 15:38
Autor: oa

Countryman będzie wyświetlony w niedzielę w klubie Tektura. Film wyreżyserował Dickie Jonson  (mater
Countryman będzie wyświetlony w niedzielę w klubie Tektura. Film wyreżyserował Dickie Jonson (mater

Kinomaniacy powinni zarezerwować sobie niedzielny i poniedziałkowy wieczór (15-16.01). Darmowe projekcje filmów będą wyświetlane w ramach nowego cyklu w Tekturze.

W niedzielę 16 stycznia będzie można obejrzeć film Countryman. Ekranizacja powstała na początku lat 80. XX wieku. Film polecany jest szczególnie fanom muzyki reggae, która jest nieodłączną i bardzo ważną częścią tej produkcji.

Energetyczne jamajskie brzmienia przeplatają się z historią biednego rybaka. Mężczyzna wiedzie życie zgodnie z naturą, ale jego spokój zostaje przerwany przez katastrofę samolotu. Maszyna spada na ziemię, a lecący nią pasażerowie zostają uratowani przez rybaka. Jak się okazuje, samolot służył przemytnikom broni, jego załoga jest więc poszukiwana. Mogą przeżyć tylko i wyłącznie dzięki rdzennemu mieszkańcowi pięknej wyspy.

Film został poświęcony Bobowi Marleyowi, i to właśnie jego muzyka została wykorzystana w Countryman. Projekcja w Tekturze rozpocznie się o godzinie 20.

W poniedziałkowy (17 stycznia) wieczór w Tekturze ruszy cykl Kino antyfaszystowskie. O godzinie 20 zostanie wyświetlony film Skin. Produkcja jest opowieścią o trudnych losach nastolatka mieszkającego w Holandii. Młody mężczyzna jest synem Żyda, który nosi w sobie piętno przykrych doświadczeń wojennych. Konflikty z ojcem przygnębiają bohatera.

Jego zły stan psychiczny pogarsza się po śmierci matki. Bolesne doświadczenia w życiu skłaniają go do podjęcia radykalnej decyzji. Młody bohater szuka oparcia w lokalnej grupie skinheadów.

Oba filmy będą wyświetlone w Tekturze w ramach nowego projektu Kino z Tektury. Pierwsze projekcje ruszyły wraz z początkiem nowego roku. Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny. Adres: Ul. Wieniawska 15a.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna