Kino

Kock: Filmy poświęcone kulturze żydowskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 sierpnia 2010, 14:23
Autor: Agdy

Od środy (25 sierpnia) w Domu Kultury w Kocku (ul. Kościuszki 1) będzie można oglądać filmy, które były pokazywane na Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Żydowskie Motywy”.

Projekcje zaplanowano na 25, 26 i 27 sierpnia i w przyszłym tygodniu na 30 i 31 sierpnia. Wszystkie zaczynają się o godz. 17.30. Wstęp wolny.

Festiwal "Żydowskie Motywy” miał w kwietniu już swoją 7. edycję. Jest poświęcony narodowi żydowskiemu, jego tradycji, tożsamości narodowej i kulturowej oraz historii, zarówno współczesnej jak i na przestrzeni dziejów. W ramach projekcji w Kocku będzie można zobaczyć filmy autorów z Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Węgier i Europy Zachodniej.

W piątek 27 sierpnia po projekcji o godz. 19 zaplanowano Wieczór kultury żydowskiej w ramach którego wystąpi zespół klezmerski KlezmaInspiration z Lublina w składzie: Marek Tarnowski – akordeon, Krzysztof Pachla – klarnet, Krzysztof Redas – perkusja i Piotr Bogutyn – kontrabas oraz gitara basowa. W czasie koncertów KlezmaInspiration można usłyszeć tradycyjne tematy muzyczne wzbogacone oryginalną aranżacją oraz kompozycje własne ściśle nawiązujące do tradycji wykonawczej z okresu międzywojennego.

Oprócz koncertu w ramach wieczoru będzie można zobaczyć wystawę fotografii Grzegorza Pietraszka pt. "Zostały tylko macewy”.

Organizatorami imprezy są: Dom Kultury w Kocku, nowykock.pl i Stowarzyszenie Żydowskie Motywy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna