Kino

Konkursowe wydanie Future Shorts

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 kwietnia 2009, 21:12

Najpierw zobaczycie 12 krótkometrażowych filmów. Następnie będziecie mogli zagłosować na ten, który wam się najbardziej podobał (30.04).

Najnowszym przedsięwzięciem Fundacji Ad Arte, organizatora polskiej edycji cyklu pokazów Future Shorts, jest Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych "Short Waves”. Objazdowa impreza odbywa się od 16 kwietnia i ma charakter konkursu.

Pokazywany jest okołodwugodzinny blok krótkometrażówek. We wszystkich miastach, w których odbywają się projekcje, widzowie mogą oddać głos na wybranego szorta.

Wśród głosujących zostanie rozlosowana między innymi dwuosobowa wycieczka do Londynu na pokaz Secret Cinema. Autorowi króciasa, na który padnie najwięcej głosów, fundacja wręczy Grand Prix Publiczności oraz nagrodę pieniężną w wysokości 7000 złotych.

Do obejrzenia jest 12 krótkometrażówek - od tradycyjnych form fabularnych oraz dokumentalnych przez animacje i klipy na wideo-art i reklamie kończąc. Dominują animacje. Część z nich powstała do piosenek. Na przykład bardzo dobry szort "Miasto płynie”, zrealizowany przez Balbinę Bruszewską różnymi technikami animacyjnymi do utworu O.S.T.R.-ego "Jak nie ty, to kto?”.

Animowana jest także reklama społeczna "eFTe radzi - Nie ryzykuj. Segreguj”. W zgrabnym filmiku, który sięga do motywów klasycznych filmów science fiction, w zabawny i nienatrętnie dydaktyczny sposób została przedstawiona idea segregacji.

Z kolei "Film o Kostuchu” Piotra Bosackiego to minimalistyczna, filozoficzno-humorystyczna animacja nawiązująca do konwencji dziecięcego programu edukacyjnego. Na ekranie początkowo widzimy tylko kwadrat w kratkę, potem powoli z gwoździ i gumki jest budowany kostuch. Dziecięcy głos z offu informuje o idei kostucha.

Początek lubelskiej odsłony imprezy o godz. 18. Bilety po 7/5 zł. Adres: ul. Peowiaków 12.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna