Kino

Majowy weekend w lubelskich kinach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 kwietnia 2011, 11:46
Autor: agdy

"Żona doskonała"
\"Żona doskonała\"

Takiej obsadowej plejady krajowej i zagranicznej może sobie życzyć każdy kinoman. Pierwszy majowy weekend trzeba spędzić w Bajce i Cinema City.

Nowy film, który nakręcił francuski reżyser François Ozon jest ukłonem a nawet przyklęknięciem przed gwiazdami. Komedia "Żona doskonała” została nakręcona dla Catherine Deneuve. Gérard Depardieu i reszta są jedynie dodatkiem do jej czaru. Cały film jest piankowym bibelotem i jeśli ktoś nie che szukać w nim filozoficznych przesłań – nie musi.

Kolejna gwiazdorska propozycja to chwalona przez krytyków (za ich zdaniem najlepszą rolę w karierze) Nicole Kidman. W filmie "Między światami” gra kobietę niezrozumianą przez twardo stąpającego po ziemi męża (Aaron Eckhart), która znajduje pocieszenie w przyjaźni z tajemniczym młodzieńcem, który kiedyś przyczynił się do śmierci jej synka. Fabuła raczej dla zwolenników hollywoodzkich emocji, ale dla aktorki pewnie warto to wytrzymać.

Kolejna lista gwiazdorska to spotkanie z ekranizacją kultowego komiksu. Fachowiec od Szekspira - Kenneth Branagh nakręcił film "Thor”, opowieść o bogu burzy i piorunów, który walczy za pomocą młota wykonanego z tajemniczego metalu. Thor wygnany zostaje na Ziemię i jako dr Donald Blake, ma nauczyć się pokory i posłuszeństwa. Obsada: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins.

Gwiazdy krajowe znajdziemy w filmach zdecydowanie trudniejszych w odbiorze. Brawurowo (to nie znaczy gangstersko-kaskaderska) gra Tomasza Kot w debiutanckim dramacie psychologicznym Marka Lechkiego "Erratum”. Film który zebrał już worek nagród, opowiada historię 34-letniego Michała, który wiedzie dostatnie i na pozór poukładane życie. Pozory weryfikuje wyprawa na Wybrzeże po auto szefa.

Splot wydarzeń zmusza Michała do rozliczenia się z przeszłością. Drugi film to "Italiani” Łukasza Barczyka w którym gra… reżyser Krzysztof Warlikowski, Renate Jett, Jacek Poniedziałek. Autorzy reklamują film jako fuzję nowego teatru z nowym kinem.

I na deser "Agent XXL. Rodzinny interes” czyli Martin Lawrence po raz trzeci wciela się w rolę agenta do zadań specjalnych, który musi przebrać się za energiczną starszą panią by rozwiązać zagadkę morderstwa popełnionego w szkole dla dziewcząt. Połowa internautów, którzy recenzowali ten film uważa, że to beznadzieja, połowa przysięga, że płakała ze śmiechu. Trzeba sprawdzić na sobie.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna