Kino

Miasto movie: "Cała naprzód" i "Mściwy jastrząb"

Dodano: 15 lipca 2017, 19:08
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

Co Gdzie Kiedy/ Warsztaty Kultury zapraszają na kolejne projekcje filmowe w ramach cyklu Miasto movie.

W nadchodzącym tygodniu będziemy mieli okazję obejrzeć klasyczną komedię ze Zbigniewem Cybulskim i Zdzisławem Maklakiewiczem "Cała naprzód" oraz filmową baśń "Mściwy jastrząb".

Miasto movie latem organizowane jest obecnie w Wirydarzu Klasztoru OO. Dominikanów w środy o godz. 21.15. 19 lipca obejrzymy film "Cała naprzód". To awanturniczo-przygodowa komedia fantastycznych perypetiach dzielnego marynarza. - Fikcja i fantazja mieszają się z realnym światem, a mnogość niesamowitych wątków coraz bardziej gmatwa historię. „Cała naprzód” to nieco zapomniana perła polskiego kina gatunkowego, wprost idealna na letni wieczór z Miasto movie - zachęcają organizatorzy.

Z kolei w czwartek, 20 lipca o godz. 21.15 w Próba Cafe (ul. Grodzka 5a) będzie można obejrzeć klasyczną baśń fantasy z epoki VHS - "Mściwy jastrząb". W tajemniczej krainie, w czasach, których już nikt nie pamięta toczyła się walka dobra ze złem. Toczyli ją dwaj bracia: odważny Jastrząb i Voltan, okrutny i zły czarownik. - Jak to zwykle w baśniach bywa, w godzinie próby głównemu bohaterowi z pomocą przyjdą: wróżka, elf, karzeł oraz olbrzym, czyli archetypiczne postacie ze świata fantasy - twierdzą organizatorzy.

Wstęp na projekcje jest wolny.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna