Kino

Miasto movie latem: „Wolny strzelec”

Dodano: 7 sierpnia 2016, 09:45
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Wolny strzelec"
fot. kadr z filmu "Wolny strzelec"

W drugą środę miesiąca, 10 sierpnia o godz. 20.30 na placu przed Teatrem Andersena wyświetlony zostanie film „Wolny strzelec” z 2014 roku. Projekcja w ramach cyklu Miasto movie latem.

Każdej nocy, gdy Miasto Aniołów zasypia, grupy ryzykantów uzbrojonych w szybkie samochody, drogie kamery video i skuteczne policyjne skanery przemierzają Los Angeles wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu okazji do nagrania odpowiednio atrakcyjnych materiałów. Polują na wypadki samochodowe, pożary, morderstwa i innego rodzaju ludzkie katastrofy, mając nadzieję sprzedać swe filmy lokalnym stacjom telewizyjnym, poszukującym taniej sensacji. Bezrobotny i zdesperowany Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) postanawia zostać jednym z nich.

- Rola Louisa Blooma jest jedną z najlepszych w dorobku Gyllenhaala. Wychudzony (do roli aktor schudł ponad 10 kilo), trupio blady, pozbawiony ludzkich odruchów paparazzi, krążący po mieście w poszukiwaniu zbrodni, którą mógłby udokumentować, to prawdziwy majstersztyk. Sam film jest zaś przerażającą i bardzo aktualną diagnozą opisującą bezwzględny świat współczesnych mediów oraz pogoń za krwawą sensacją – zachęcają organizatorzy.

 

Wstęp wolny

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna