Kino

Miasto Movie: „Na krawędzi nieba”

Autor: Damian Drabik

"Na krawędzi nieba"
"Na krawędzi nieba"

Na zakończenie października Warsztaty Kultury proponują film „Na krawędzi nieba” w reżyserii uznanego niemieckiego reżysera Fatiha Akina. Seans odbędzie się w środę, 28 października o godzinie 19.

Tym razem w ramach cyklu Miasto Movie będziemy mogli obejrzeć wielokrotnie nagradzany na europejskich festiwalach film „Na krawędzi nieba”, jednego z najciekawszych współczesnych europejskich reżyserów. Produkcja zdobyła między innymi Złotą Palmę na festiwalu w Cannes za najlepszy scenariusz Fatiha Akina oraz Europejską Nagrodę Filmową.

Fabuła filmu skupia się wokół emerytowanego wdowca Aliego, który spotyka się z turecką prostytutką Yeter. Ta znajomość nie podoba się jego synowi Nejatowi. Jednak, gdy Nejat odkrywa, że kobieta wysyła pieniądze do Turcji, by pomóc córce, mężczyzna zaczyna jej pomagać. Między ojcem a synem rodzi się konflikt. Niespodziewanie, w dramatycznych okolicznościach Yeter umiera. Nejat postanawia odszukać jej córkę, dwudziestokilkuletnią Ayten Ozturk. 

Uważany za najlepszy i najdojrzalszy film w dorobku Akina „Na krawędzi nieba”, to interesująca rozprawa na temat poszukiwania kulturalnej tożsamości. Europejskie postawy zderzają się tutaj z przestrzenią tureckich emigrantów. Ukazana z różnych punktów widzenia historia dziś być może jest jeszcze bardziej aktualna niż przed laty. Reżyser pokazuje dwa odmienne światy, udzielając głosu każdej ze stron. Akin sam wychował się na pograniczu dwóch kultur, jest więc to dla niego temat osobisty i ważny.

Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: Warsztaty Kultury Miasto movie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna