Kino

Mnóstwo filmów, Dwa Brzegi. Co ciekawego na festiwalu?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lipca 2013, 11:43

Za repertuar festiwalu odpowiada Grażyna Torbicka, która jest dyrektorem artystycznym<br />
 (Paweł Buczk
Za repertuar festiwalu odpowiada Grażyna Torbicka, która jest dyrektorem artystycznym
(Paweł Buczk

Plażowanie to nuda, urlop lepiej spędzić w kinie. A już najlepiej w uroczych okolicznościach przyrody Kazimierza i Janowca. W sobotę 27 lipca startuje Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi”.

Niech nikogo nie przestraszą nazwiska twórców niekoniecznie znanych zwykłemu zjadaczowi chleba. Żeby dobrze bawić się na "Dwóch Brzegach” nie trzeba być wcale filmowym koneserem. Czasami warto zaryzykować i wybrać się na film całkiem w ciemno, bez czytania opisu. W ten sposób wiele lat temu poznałem twórczość Larsa von Triera.

Tradycyjnie organizatorzy największe hity szykują na otwarcie i zamknięcie imprezy. I tak w sobotę o godzinie 16.30 zobaczymy "W kręgu miłości” Felixa van Groeningena, który zdobył w tym roku Nagrodę Publiczności w sekcji "Panorama” na MFF w Berlinie. A w następną sobotę (3 sierpnia), na zakończenie imprezy, zaplanowano pokaz najnowszego filmu Paolo Sorrentino pt. "Wielkie piękno”. Ten film był z kolei nominowany do Złotej Palmy w Cannes.

Oprócz filmowych nowości w Kazimierzu zobaczymy też retrospektywy reżyserskie Janusza Morgensterna i Thomasa Vinterberga. W cyklu "I Bóg stworzył aktorkę” zaprezentuje się Stanisława Celińska. Zobaczymy jej filmy, spektakle teatru telewizji, ale także usłyszymy na żywo w koncercie "Nowa Warszawa”. Spotkanie z aktorką w Cafe Kocham Kino będzie w poniedziałek o godzinie 12.

Bo "Dwa Brzegi” to właśnie także możliwość spotkania i porozmawiania z twórcami kina, literatury, muzyki czy mediów. W salonie Empiku gośćmi będą m.in. Daniel Passent, Szymon Hołownia, Krzysztof Hołowczyc, Marcin Kydryński i Karolina Korwin-Piotrowska.

Ciekawie zapowiadają się koncerty. W sobotę o godz. 21 na bezpłatnym koncercie na kazimierskim Dużym Rynku wystąpi Tomasz Stańko New York Quartet. A w klubie festiwalowym "Perła” zagrają z kolei Dr Misio (czyli muzyczne wcielenie reżysera i aktora Arkadiusza Jakubika), Mela Koteluk, Skubas czy The Toobes.

Bilety na filmy (w cenie od 5 do 15 zł i 25 zł na seanse otwarcia i zamknięcia) oraz koncerty (od 15 do 60 zł) można rezerwować przez internet na stronie www.dwabrzegi.pl/bilety Będzie można je kupić także na miejscu, bezpośrednio przed seansami.

Festiwal Dwa Brzegi 2013 - pełny program
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna