Kino

Najlepsze z najlepszych cyrkowych etiud

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 listopada 2014, 00:01
Autor: (oprac. reda)

To nie Carnaval Sztuk-Mistrzów ale zawsze coś. Między 15 a 17 listopada będzie można zobaczyć cyrkowe etiudy i spektakl. Wszystko gratis.

Cyrkulacje - Ogólnopolski Konkurs Etiud Nowocyrkowych organizowany przez Fundację Sztukmistrze oraz Centrum Kultury w Lublinie to niezwykłe, jedyne w skali kraju wydarzenie, podczas którego wybrana zostanie najlepsza polska etiuda nowego cyrku w roku 2014.

Spośród wszystkich kandydatów międzynarodowe jury wybrało 12 prezentacji, które zostały zakwalifikowane do gali finałowej konkursu. W finale jury wybierze trzy najlepsze etiudy, które otrzymają nagrody finansowe.

W skład jury wejdą: Janusz Opryński - współzałożyciel i reżyser Teatru Provisorium, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Konfrontacje Teatralne, dyrektor programowy lubelskiego Centrum Kultury, Matthias Romir - artysta nowego cyrku, wielokrotnie nagradzany na festiwalach na całym świecie oraz Urs Jäckle - znawca europejskiej sceny cyrkowej, dyrektor artystyczny Krystallpalast Varieté w Lipsku.

Organizatorzy zapraszają 15 i 16 listopada (godz. 18) na spektakle konkursowe, podczas których zaprezentują się polscy artyści nowego cyrku. Zobaczyć ich będzie można w Sali Widowiskowej Centrum Kultury. 17 listopada o godz. 18 i 21 w Studio Muzycznym Radia Lublin spektakl specjalny w wykonaniu członka jury, Matthiasa Romira "Life is… (Short stories)”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna