Kino

Niedziela w Kinie Grażyna: "Niewinne" i "Opiekun"

Dodano: 13 stycznia 2017, 12:09
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Niewinne"
fot. kadr z filmu "Niewinne"

Już 15 stycznia w działającym w Domu Kultury LSM Kinie Grażyna (ul. Wallenroda 4a) będzie można zobaczyć dwa ciekawe ubiegłoroczne filmy. O godz. 16 odbędzie się projekcja dramatu "Niewinne", a dwie godziny później zostanie wyświetlony film "Opiekun".

"Niewinne" to wzruszający film o pokucie i przebaczeniu. Grudzień 1945 roku, polska prowincja. Jedną z ulubionych rozrywek Rosjan były gwałty, zakonnic też nie oszczędzali. Nagle kobiety, wcześniej często będące dziewicami, zostają wielokrotnie i brutalnie zgwałcone. Wydarzenia te miały wpływ nie tylko na psychikę sióstr zakonnych, ale także na ich ciała, gdyż kilka z nich zaszło w ciążę. Jak żyć ze świadomością poczęcia nowego człowieka, będącego krwią z krwi zbrodniarza, jego cząstką i częścią bolesnego wspomnienia?

Z kolei "Opiekun" Michela Franco zabiera nas w regiony, w których kino porusza się z trudnością: terminalnej choroby, niepełnosprawności, cierpienia, śmierci. Łatwo w nich o kicz, sentymentalny, telewizyjny banał. Franco bezbłędnie udaje się ich uniknąć. Pracuje na to forma jego filmu: absolutnie zdyscyplinowana, chłodna, zdystansowana, minimalistyczna.

Bilety na seanse kosztują 12 i 10 zł.

Czytaj więcej o: kino film DK LSM Kino Grażyna
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna