Kino

Replika Letniej Akademii Filmowej w Chatce Żaka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 listopada 2010, 12:41
Autor: (agdy)

W kinie Chatki Żaka trwa festiwal filmowy Replika Letniej Akademii Filmowej. Filmy pojawiają się nieregularnie. Kolejna porcja od 2 do 5 listopada.

2 listopada o godz. 18.30 „Zatoka delfinów” w reż. Louie Psihoyos. 92 min filmu nagrodzonego w 2009 roku Oscarem za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. „Zatoka delfinów” przedstawia niesamowitą, choć prawdziwą historię tajnej misji ekologów, filmowców i nurków. Misji, której celem było dotarcie do ukrytej zatoczki japońskiego miasteczka Taijii i wydobycie na światło dzienne mrocznej tajemnicy – brutalnych polowań na delfiny.

3 listopada o godz. 18.30 „Kobiety bez mężczyzn” w reż. Shirin Neshat. Film nagrodzony Srebrnym Lwem za reżyserię na MFF w Wenecji w 2009 roku. Opowiada historię z lata 1953 roku w Iranie. W obliczu politycznego chaosu i ulicznych zamieszek cztery irańskie kobiety próbują odnaleźć własne miejsce na ziemi i odkryć głębszy sens życia.

4 listopada o godz. 18.00 „Nic osobistego” w reż. Urszuli Antoniak. Nagrody: Srebrny Lampart za najlepszą rolę kobiecą (L. Verbeek) oraz nagroda za debiut reżyserski i nagroda FIPRESCI na MFF w Locarno w 2009 roku i nagrody za najlepszy film, reżyserię i zdjęcia na Festiwalu Filmów Holenderskich w tym samym roku. Antoniak opowiada o zbuntowanej Holenderce, która wędruje przez Irlandię. On jest mężczyzną w kwiecie wieku, który żyje samotnie w domu na pięknej, odludnej wyspie. Ona jest radykalna i bezkompromisowa. On jest mądry i ironiczny. Łączy ich samotność rozumiana jako wolność.

W piątek (5 listopada) dwa filmy. O godz.. 17.30 „EQUUS”, który w 1977 roku nakręcił Sydney Lumet. W stajniach Hampshire w Anglii ktoś brutalnie oślepił konie za pomocą metalowego szpikulca. O bestialstwo zostaje oskarżony siedemnastoletni Alan Strang, spokojny stajenny, jedyny syn upartego, ale bogobojnego Franka oraz wrażliwej i religijnej Dory.

Sędzia Hester, zajmująca się sprawą Alana, doprowadza do umieszczenia go w szpitalu psychiatrycznym. Zdarzenia poprzedzające zbrodnię, sceny z dzieciństwa, domu rodzinnego, ze stajni, gdzie Alan okaleczył konie - stopniowo ujawniają nie tylko złożone motywy jego czynu, ale także osobiste problemy terapeuty.

A o godz. 20.15 „Oczy szeroko otwarte” , które nakręcił Haim Tabakman. Film z 2009 roku, który nie dotarł na lubelskie ekrany. Opowiada o Aaronie, który prowadzi koszerny sklep mięsny w dzielnicy zamieszkałej przez ultra-ortodoksyjnych Żydów. I Ezrim, studencie który budzi w Aaronie zakazane uczucia.

Bilety są po 10 i 12 zł. Kupować je można w kasie kina „Chatka Żaka” na pół godziny przed każdym seansem.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna