Kino

Rewelacyjny "Boyhood" w Miasto movie

Dodano: 2 kwietnia 2017, 17:28
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

W środę, 19 kwietnia o godz. 19 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się projekcja wyjątkowego filmu "Boyhood" w reżyserii Richarda Linklatera. Ta produkcja kręcona była przez 11 lat!

O wyjątkowości tego filmu świadczy fakt, że w głównego bohatera, na wszystkich etapach jego dojrzewania, począwszy od dzieciństwa, przez dorastanie i okres nastoletni, aż po wchodzenie w dorosłość, wciela się jeden aktor. Również towarzyszące mu gwiazdy, wcielający się w jego rodziców Ethan Hawke i Patricia Arquette, występowali przed kamerą tego filmu przez 11 lat.

- Niezwykły, autentyczny zapis życia i dorastania małego chłopca imieniem Mason.  Na ekranie śledzimy każdy krok bohatera, zarówno kluczowe dla jego losów momenty, jak i prozaiczne, codzienne czynności. Z tego niezwykłego zapisu i obserwacji wyłania się dzieło próbujące dotknąć i zgłębić fenomen ludzkiej egzystencji i istotę naszej obecności na ziemi - zachęcają organizatorzy projekcji.

Patricia Arquette zdobyła za swoją rolę Oscara w 2015 roku. Film zdobył blisko 30 prestiżowych nagród w tym również 3 Złote Globy.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna