Kino

Schulzowi na urodziny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lipca 2010, 12:25

Trwają imprezy i wydarzenia artystyczne z okazji 118 rocznicy urodzin Brunona Schulza zorganizowane przez Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie.

Już czynna jest wystawa fotografii Roberta Chudzyńskiego "Pół miasta” (z komentarzem fotograficznym Lucjana Demidowskiego, Maksa Skrzeczkowskiego i Michała Woźniaka).

Dziś (13 lipca) o godz. 18 w siedzibie teatru pokaz filmu "Niebo bez słońca” w reż. Jana Rybkowskiego (pierwszy polski film poświęcony Brunonowi Schulzowi) i spotkanie z Leonidem Golbergiem, dziennikarzem z Drohobycza.

W środę (14 lipca) o godz. 18 prezentacja wydawnictwa "Prowincja osobliwa: Drohobycz Brunona Schulza”. To pierwszy album-przewodnik ukazujący Drohobycz poprzez prozę Schulza. Znajdują się w nim m.in. stare widokówki i współczesne fotografie. Spotkanie z dr Wierą Meniok (Centrum Polonistyczne Uniwersytetu w Drohobycz), redaktorem książki "Prowincja osobliwa. Drohobycz Brunona Schulza”.

W czwartek (15 lipca) o godz. 18 pokazy dokumentacji foto i video Festiwali Schulzowskich w Drohobyczu.
W piątek (16 lipca) o godz. 18 diaporama Roberta Chudzyńskiego "Tribute to Bruno Schulz” oraz pokaz najnowszych fotografii z Drohobycza Spotkanie z Grzegorzem Józefczukiem, nt."Życie i romantyzm. Schulzowskie inspiracje w fotografii”.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna