Kino

Studenckie Konfrontacje Filmowe finiszują

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 marca 2010, 09:45

Przed kinomanami trzy ostatnie dni (26–28.03) i trzy ostatnie seanse w ramach Studenckich Konfrontacji Filmowych w Chatce Żaka.

Pokazane zostaną trzy poważne zagraniczne filmy dotykające trudnych problemów społecznych, obyczajowych i polityczno-ekonomicznych.

Ostatni weekend na tegorocznym wydaniu największego lubelskiego przeglądu nowości kinowych zacznie się od projekcji chińsko-angielskiego filmu "Chinka”. To druga pełnometrażowa fabuła wychowanej w Pekinie, potem studiującej w Londynie, a obecnie mieszkającej w Niemczech Guo Xiaolu.
Xiaolu przedstawia historię dziewczyny, która zrywa więzi z rodzinną wioską, z rodziną i znajomymi, wreszcie ze swoim krajem i w końcu z własną kulturą.

Na sobotę zaplanowano pokaz angielskiego pełnometrażowego dokumentu "Doktryna szoku” Michaela Winterbottoma i Matta Whitecrossa. Reżyserzy, opierając się na scenariuszu Naomi Klein, prezentują szokujące praktyki neokonserwatystów spod znaku Miltona Friedmana.

Film pokazuje, jak politycy i kapitaliści reprezentujący tzw. kapitalizm kataklizmowy, wykorzystują trudne, kryzysowe momenty w historii do wprowadzenia radykalnych reform gospodarczych, socjalnych i politycznych.

Tegoroczne Studenckie Konfrontacje Filmowe zamknie niedzielna projekcja hiszpańskiego filmu "Ja też”. Antonio Naharro i Álvaro Pastor przedstawiają losy bystrego, młodego człowieka z zespołem Downa, który próbuje ułożyć sobie życie w społeczeństwie nie do końca rozumiejącym i akceptującym jego inność.

Początek seansów o godz. 20. Adres: ul. Radziszewskiego 16.

Bilety – po 15 zł – do nabycia w kasie Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka” na godzinę przed seansami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna