Kino

Tak kręci Europa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 stycznia 2009, 20:44

Dwiema projekcjami (o 17.30 i 19.45) czeskiego obrazu "Obywatel Havel” w piątek w Chatce Żaka wystartuje przegląd 8 Cudów Europy.

"Obywatel Havel” to film dokumentalny, będący zapisem prezydentury Vaclava Havla. Były dysydent, świadomy niezwykłości swojego awansu, pozwolił swojemu przyjacielowi, filmowcowi Pavlowi Kouteckiemu na towarzyszenie mu z kamerą od pierwszego dnia urzędowania.

W rezultacie powstał niezwykły portret człowieka, który nagle znalazł się w centrum międzynarodowej polityki i zainteresowania mediów, starającego się utrzymać balans między byciem osobą publiczną a swoim życiem osobistym.

Równie ciekawa powinna być druga pozycja przeglądu. To belgijska "Rumba” w reż. Dominique Abel, Fiony Gordon i Bruno Romy'ego.

Film jest opowieścią o tańcu i miłości. Jego bohaterowie, Fiona i Dom pracują razem jako nauczyciele w podmiejskiej szkole tańca. Ich wspólną pasją są tańce latynoamerykańskie.

W każdy weekend startują w konkursach, zdobywając wiele nagród. Pewnej nocy, wracając z kolejnych zawodów, biorą udział w wypadku, który zmieni całe ich życie.
"Rumbę” będzie można zobaczyć w niedzielę o 18 i 20.

Następne seanse w ramach przeglądu 8 Cudów Europy odbędą się 12, 14, 15, 17, 18 i 19 stycznia. W programie m.in. "Milczenie Lorny”, "Rusałka” i "Lepsze rzeczy do roboty”.

Karnet kosztuje 30 zł; bilet normalny 12 zł, ulgowy 10 zł. Do kupienia w kasie kina, ul. Radziszewskiego 16.

Jacek Szymczyk
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna