Kino

W ACK: Multimedia Happy End (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lutego 2010, 14:31

Dwugodzinną dawkę filmowego optymizmu będzie można przyjąć w czwartek (25.02) w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka”.

W tamtejszym Art Studio Kinoteatr Projekt zaprezentuje wybór filmów z ostatniej, siódmej edycji Festiwalu Filmów Optymistycznych "Multimedia Happy End”, która odbyła się w październiku ubiegłego roku w Rzeszowie.

Dyrektorem festiwalu jest reżyser Piotr Żukowski, który w 2001 roku nakręcił film "Szczęściarz”. Portret jeleniogórskiego studenta, który odnajduje szczęście w zawodzie pucybuta, został bardzo dobrze przyjęty na wielu ogólnopolskich festiwalach filmowych.

Pozytywna recepcja obrazu zainspirowała Żukowskiego do stworzenia festiwalu filmów pogodnych, pełnych nadziei w ludzi i ich działanie. Jego główną częścią jest konkurs, w którym laureatów wskazuje poprzez głosowanie publiczność.

W ubiegłorocznym wydaniu Multimedia Happy End o laury rywalizowało aż 36 produkcji – filmy fabularne i dokumentalne, filmy pełnometrażowe i krótkometrażowe, filmy profesjonalne i amatorskie, filmy animowane i aktorskie. Nagrodami i wyróżnieniami zostało uhonorowanych osiem obrazów.

Program lubelskiej prezentacji ułożył Żukowski, wybierając swoje ulubione filmy spośród docenionych przez publiczność, jak i tych, które przepadły w głosowaniu, oraz dokładając "Szczęściarza” jako wizytówkę rzeszowskiej imprezy.

W dwóch blokach zostanie pokazanych w sumie siedem produkcji. Oprócz szczęśliwego pucybuta będzie można zobaczyć m.in. emerytowanego górnika realizującego się w podróżach po świecie i pokazane z dużą dozą humoru byłe małżeństwo – ona była kiedyś piosenkarką, obecnie jest działaczką Rodziny Radia Maryja, on to wojujący antyklerykał i libertyn, pisarz erotyczno-pornograficznych książek.

Początek pokazu o godz. 18. Adres: ul. Radziszewskiego 16.

Wstęp wolny.

Program

Część I
"Szczęściarz”, reż. Piotr Żukowski, 14 min
"Rolki tożsamości” ”, reż. Jakub Pączek, 1 min
"Ucieczka”, reż. Monika Kuczyniecka, 3 min
"Light”, reż. Mario Wojtowicz, 9 min
"Bocznica”, reż. Anna Kazejak, 45 min
"Pomiędzy”, reż. Anna Kasperska, Michał Stenzel, 16 min
"Jutro”, reż. Bartosz Kruchlik, 14 min
Czas: 108 min

Część II
"Vis - a - vis”, reż. Łukasz Bursa, 26 min
"Mama, tata, Bóg i szatan” reż. Paweł Jóźwiak-Rodan, 40 min
"Pralka”, reż. Jakub Pączek, 14 min
"W drodze”, reż. Paweł Wysoczański, 50 min
Czas: 133 min
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna