Kino

W Chatce Żaka filmy ze Zwierzyńca

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 grudnia 2012, 14:47

Od piątku (7 grudnia) można kupować karnety i bilety na drugą część Repliki 13. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. W poniedziałek (10 grudnia) zaczyna się oglądanie.

Organizatorzy Letniej Akademii Filmowej z liczącego ponad 300 pozycji programu sierpniowej imprezy w Zwierzyńcu wybrali tytuły, które dzięki Replice trafią do Lublina po raz pierwszy. W kinie Studyjnym UMCS w ACK „Chatka Żaka” zobaczymy filmy rekomendowane przez Sieć Kin Studyjnych i Polską Federację Dyskusyjnych Klubów Filmowych. - To obrazy znakomite, nagradzane na międzynarodowych festiwalach – po prostu lektura obowiązkowa – rekomendują organizatorzy.

Uwaga. Jest 6 projekcji, ale trzeba sprawdzać terminy. Są one między 10 a 19 grudnia lecz nie w kolejne wieczory. I nie zawsze o tej samej porze zaczynają się seanse!

Karnety na Replikę są po 30zł, bilet na seans kosztuje 10/12zł (ulgowy/normalny)
(agdy)

Program
10 grudnia, poniedziałek, godz.18.00
CHIŃCZYK NA WYNOS reż.: Sebastián Borensztein
prod.: Argentyna/Hiszpania 2011 (93 min)
Początek to prawdziwe wejście smoka, a właściwie krowy, spadającej z nieba na łódkę z zakochaną parą. Dalej też jest niebanalnie. Ocalały z tej niecodziennej katastrofy Chińczyk trafia do Argentyny. Nie zna języka, wie tylko tyle, że mieszka tam jego wuj. Przypadek sprawia, że zaopiekuje się nim pewien dziwak i odludek, który nie zna chińskiego…

12 grudnia, środa, godz. 18.00
TEJ NOCY BĘDZIESZ MÓJ reż.: David Mackenzie
prod.: Anglia 2011 (80 min)
Miłosne perypetie młodych ludzi, którzy przyjeżdżają na muzyczny festiwal. Plus świetna muzyka. Propozycja idealna dla młodych, bo to o młodych.

14 grudnia, piątek, godz. 18.00
HELL reż.: Tim Fehlbaum
prod.: Niemcy/Szwajcaria 2011 (86 min)
Kino postapokaliptyczne, kino przetrwania, horror... Każde z określeń tu jakoś pasuje, ale żadne nie ogarnia całości. Jest rok 2016, a więc wkrótce. Ludzkość najwyraźniej zlekceważyła problem dziury ozonowej, gdyż słońce w zachodniej Europie (gdzie rozgrywa się akcja filmu) pali jak na środku pustyni, a przeciętna temperatura na Ziemi podniosła się o 10 stopni. Rośliny wyschły, zwierzęta padły, a nieliczni jeszcze dychający przedstawiciele odpowiedzialnej za tę ekokatastrofę ludzkości snują się w wymarłym krajobrazie w poszukiwaniu najcenniejszego i najbardziej deficytowego towaru - wody.

17 grudnia, poniedziałek, godz. 17.45
CHWAŁA DZIWKOM reż.: Michael Glawogger
prod.: Austria/Niemcy 2011 (119 min)
Dokument podejmujący problem prostytucji ale w odmienny sposób niż można się spodziewać. Każde z trzech części manifestuje tęsknotę za prawdziwym uczuciem.

18 grudnia, wtorek, godz. 18.00
ALPY reż.: Giorgos Lanthimos
prod.: Grecja 2011 (93 min)
Kolejny film twórcy „Kła”. To wielbicielom talentu reżysera wystarczy za rekomendację. Tym razem to historia demaskująca współczesny kryzys tożsamości. A tytułowe Alpy to nazwa firmy wynajmującej osoby mające zastąpić zmarłych, które wcielają się w ich role.

19 grudnia, środa, godz. 20.00
RAJ: MIŁOŚĆ reż.: Ulrich Seidl
prod.: Austria/Niemcy/Francja 2012 (120 min)
Dramat pokazujący mechanizm przemysłu szczęścia czyli starsze, samotne, bogate Europejki w Kenii na wczasach, które nie są niczym innym jak seksturystyką. Reżyser analizuje problem z dwóch stron – klientek i męskich prostytutek.

(na podstawie mat. organizatora i dystrybutorów)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna