Kino

W Chatce Żaka: Weekend z "Prorokiem”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 czerwca 2010, 09:39

Na przedostatni weekend (18–20.06) w sezonie 2009/2010 Kino Studyjne "Chatka Żaka” zaprasza na projekcje "Proroka”.

"Prorok”, wyreżyserowany przez Jacquesa Audiarda, to jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich miesięcy. Obraz znalazł uznanie na festiwalu w Cannes (Srebrna Palma), dostał nominację do Oscara 2009 dla najlepszego filmu zagranicznego.

O czym jest "Prorok”? – To gangsterska saga o francuskiej mafii z młodym arabskim przestępcą jako głównym bohaterem – mówi Piotr Kotowski, szef Chatki Żaka.

Piotr Kotowski dodaje: – Dziewiętnastoletni Malik zostaje skazany na sześć lat więzienia. Zderzenie z więzienną rzeczywistością jest dla niego brutalnym szokiem. Oto znalazł się wśród społeczności, zdeprawowanych i bezwzględnych kryminalistów, która rządzi się swoimi prawami.

Co dalej? – Osadzony szybko spostrzega, kto w tym miejscu sprawuje władzę, z kim można załatwić wszystko, a z kim warto trzymać. Ochota na to, żeby pomagać słabszym, przechodzi mu bardzo szybko. Współczucie i gesty dobrej woli nie są za kratami najwyżej cenioną walutą. Aby dostać się do kręgu decydującego o losie współwięźniów, musi jednak poddać się aktowi krwawej inicjacji – opowiada Kotowski.

Film, trwający 150 minut, będzie pokazywany w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 17 i 19.30.

Bilety – normalne po 12 zł, studenckie po 10 zł – do nabycia w kasie kina na pół godziny przed projekcjami. Adres: ul. Radziszewskiego 16.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna