Kino

W Cinema City Lublin: Zakochany Nowy Jork

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 maja 2010, 20:06

Codziennie do 3 maja w Cinema City Lublin odbywają się przedpremierowe pokazy filmu "Zakochany Nowy Jork”.

"Zakochany Nowy Jork” to drugi – po docenionym przez krytyków "Zakochanym Paryżu” – film z cyklu "Cities of Love”, stworzonego przez Emmanuela Benbihy'ego. Na film składa się 12 pięciominutowych etiud o miłości, dla których tło stanowi Nowy Jork.

12 znakomitych reżyserów, charakteryzujących się odmienną stylistyką, m.in. Mira Nair, Yvan Attal, Brett Ratner, Shekhar Kapur, Fatih Akin i Joshua Marston opowiedziało raz zabawne, innym razem nastrojowe, jeszcze innym razem nieco dramatyczne historie miłosne osadzone w stolicy świata.

W Diamond District romantyczne fantazje bohaterów wpływają na losy cennego pierścionka zaręczynowego. W tym samym czasie w Chinatown zdesperowany artysta próbuje namówić do współpracy niechętną mu muzę. W hotelu na Upper East Side wytworny gość i tajemniczy boy hotelowy tracą poczucie czasu. Para nastolatków po balu maturalnym trafia nocą do Central Parku, gdzie dziewczynę czeka duża niespodzianka.

Dwoje kochanków spieszy taksówkami, metrem i na piechotę do Village, aby spotkać się po raz pierwszy od czasu wspólnie spędzonej nocy, która miała być tylko niezobowiązującą przygodą. W Tribece śledzący atrakcyjną dziewczynę kieszonkowiec sam ląduje w nieprzyjemnej sytuacji, zaś w Brooklynie na Coney Island miłosnym uniesieniom ulega para osiemdziesięciolatków.

Bohaterowie tych i innych historii tworzących barwny kolaż ludzkich losów, determinowanych przez sprawy uczuciowe, zostali zagrani przez świetnych aktorów, m.in. Orlando Blooma, Kevina Bacona, Ethana Hawke, Andy'ego Garcię, Christinę Ricci i Natalie Portman.

Majówkowy wieczór spędzony z filmowymi nowojorczykami może być równie ciekawy jak romantyczny spacer pod latarniami rozświetlającymi lubelskie ulice Królewską, Narutowicza i Bernardyńską.

Seanse w Cinema City Lublin rozpoczynają się o godz. 19. Adres: ul. Lipowa 13. Bilety po 17 i 21 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna