Kino

Weekend kinomana

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 kwietnia 2011, 12:56

Na ekrany kin wchodzi film "Niepokonani” z Colinem Farrellem w roli głównej.
Na ekrany kin wchodzi film \"Niepokonani” z Colinem Farrellem w roli głównej.

W studiu TV Lublin polskie krótkie metraże, a w kinach nie przegap "Niepokonanych” i "Młyna i Krzyża”.

Poszukiwacze filmów krótkich powinni w niedzielę wybrać się do Studia TVP Lublin ul Raabego 2 i o godz. 18 zobaczyć zestaw tworzący 3 SHORT WAVES – Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych. W niedzielnym programie 11 najciekawszych polskich produkcji krótkometrażowych: fabuły, dokumenty, animacje, wideo-art i teledyski. Widzowie muszą zachować czujność. Jeden z filmów trwa minutę! To "Wright” Anny Turowskiej. Animowana miniatura z pouczającym przesłaniem.

Dla kinomanów szukających bardziej tradycyjnych produkcji: polecamy dwa tytuły. Na ekran wchodzi najnowszy film twórcy "Pikniku pod Wiszącą Skałą” i "Pachnidła”, czyli "Niepokonani”. Film Petera Weira oparty jest na wspomnieniach polskiego oficera Sławomira Rawicza. Opowiada o grupie uciekinierów z sowieckiego obozu, którzy wędrują przez Syberię, pustynię Gobi, Tybet i Himalaje do Indii. Recenzenci chwalą wizualny aspekt filmu, o grze aktorskiej Colina Farrella nie piszą.

Na ekran wszedł też film Lecha Majewskiego "Młyn i Krzyż”. Powstawał 3 lata i jest zdaniem wielu osób kamieniem milowym w historii kina. Na oczach widzów, ożywiony zostaje niezwykły obraz – "Droga Krzyżowa” Bruegla. Dzięki nowym technologiom reżyser pokazuje losy 12 postaci z obrazu. W rolę Pietera Bruegela wcielił się Rutger Hauer. Michael York zagrał bankiera Jonghelincka, kolekcjonera jego obrazów, a Marię – Charlotte Rampling. Od piątku film jest na ekranie lubelskiego kina Bajka. (AGDY)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna