Kino

Weekend w Kinie Grażyna

Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Moje córki krowy"
fot. kadr z filmu "Moje córki krowy"

Kino Grażyna (ul. Konrada Wallenroda 4a) zaprasza na kolejne weekendowe projekcje filmowe. Tym razem zainteresowani będą mieli okazję obejrzeć trzy interesujące polskie produkcje - "Moje córki krowy", "Czerwony Pająk" i "Kosmos".

W sobotę o godz. 16 w ramach cyklu "Kino Seniora" wyświetlony zostanie film "Moje córki krowy" w reżyserii Kingi Dębskiej. Ta doceniona produkcja przedstawia historię dwóch dojrzałych kobiet, które mimo zupełnie przeciwnych charakterów i sytuacji rodzinnych, nie potrafią znaleźć szczęścia w życiu. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

W niedzielę z kolei, podobnie jak przed tygodniem, będzie można zobaczyć filmy: "Czerwony Pająk" (godz. 16) i "Kosmos" (godz. 18). Pierwsza produkcja to film, którego inspiracją jest historia Karola Kota, seryjnego mordercy działającego w Krakowie w latach 60., znanego też jako "Wampir z Krakowa". Drugi stanowi luźną adaptację powieści Witolda Gombrowicza i opowiada historię Witolda i Fuksa, którzy udają się do prywatnego pensjonatu. Jeden nie zdał egzaminów na prawie, drugi porzucił pracę u paryskiego projektanta. W zdawałoby się spokojnym miejscu dochodzi do dziwnych sytuacji.

Bilety na poszczególne seanse kosztują 10 i 12 zł.

Czytaj więcej o: kino film Kino Grażyna
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna