Kino

Wideo i sztuka zawłaszczenia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 kwietnia 2013, 15:18

W piątek (5 kwietnia) o godz. 19.00 w Galerii Labirynt, (ul. ks. J. Popiełuszki 5) odbędzie się Przegląd Sztuki Wideo THE 01.

Nadesłano 219 zgłoszeń z 38 krajów. Wyłonionych zostało 21 filmów wideo, które zostaną pokazane podczas projekcji.

Podczas przeglądu będzie można zobaczyć prace artystów z Czech, Grecji, Japonii, Kolumbii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Wielkiej Brytanii. Wśród zaprezentowanych filmów są m.in. krótkie formy, utwory animowane, dokumentacje, paradokumenty poruszające zagadnienia polityczne, społeczne i egzystencjalne i są to prace wideo zarówno studentów, jak i twórców o ugruntowanej pozycji.
Pomysłodawcą wydarzenia jest organizacja skupiająca twórców, kuratorów i krytyków zajmujących się sztuką wideo – The Video Community.

Swoje prace pokażą: Oliver Benton, Claudia Campus, Simon Coates, Pawel Dziemian, Freddie Fei Wang, Adam Forrester (na zdjęciu), Alexander Isaenko, Yanina Boldyreva, Philippos Kappa, Gilivanka Kedzior, Barbara Friedman, Dennis Neuschaefer-Rube, Kristina Paustian, Jonas Paz-Benavides, QNQ/AUJIK, Diego Ramirez, Sergio Esteban Romero Lozano, Jean-Michel Rolland, Jan Rous, Cristián Tàpies, Toia Bonino, Juan Pablo Villegas, András Zalavári.

Również w piątek, ale o godzinie 20.30 w Galerii Labirynt odbędzie się finisaż wystawy „Piotr Uklański – Life as it should be TM”

Ekspozycja jest głosem w dyskusji na temat „sztuki zawłaszczenia” i statusu obrazu, stawia pytanie o sposób jego funkcjonowania i wykorzystywania w systemie kultury oraz związane z nim kwestie prawne i etyczne. Kto, w jakiej formie i na jakich zasadach może wykorzystać, przetwarzać i prezentować obrazy?

Ekspozycja w Galerii Labirynt zorganizowana została bez wiedzy artysty i zawiera dokumentację z otwarcia wystawy z 1995 roku, wideo interwencji artysty w barach miejskich, oraz zdjęcia zamieszczone wcześniej w katalogu. Piotr Uklański ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Studiował fotografię w Cooper Union School for Advancement of Science and Art w Nowym Jorku. Jest fotografem, autorem instalacji, prac wideo i performansów. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku oraz w Warszawie.

Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna